Zaměstnavatel pod drobnohledem: hledáte práci? Hledejte informace

Zaměstnavatel pod drobnohledem: hledáte práci? Hledejte informace
21.7.2020

Pokud momentálně hledáte práci, čeká vás pracovní pohovor a o místo opravdu stojíte, načerpejte o společnosti co nejvíce informací z různých zdrojů. Být informován a vědět o potenciálním zaměstnavateli první i poslední se totiž vyplatí. Kde potřebné údaje získat a jak je při pohovoru vhodně použít?

Stojíte o volné pracovní místo a chcete se na pohovor připravit co nejlépe? Pak si zjistěte o zaměstnavateli co nejvíce a z různých zdrojů. Bude se vám to hodit.


Ptáte se, co teď? Kariérní poradenství vám ukáže nový směr

Ptáte se, co teď? Kariérní poradenství vám ukáže nový směr
22.6.2020

Ztráta zaměstnání bývá nepříjemná. V nejisté době dvojnásob. Na pesimismus je však vždy času dost, proto by měl přijít na řadu až jako poslední. Pokud jste se rozhodli se situací poprat konstruktivně, jste na správné adrese. Kariérní poradenství vám ukáže, kudy se nově ubírat. Opřete se o výsledky psychologického testování, které vám ukáží, na čem své další směřování stavět. A nenechte se mýlit, volba zaměstnání není výhradní otázkou pro středoškoláky. Měnit můžete - klidně i od základu - v každém věku.

Kariérní poradenství vám ukáže, kudy se nově ubírat. Opřete se o výsledky psychologického testování, které vám ukáží, na čem své další směřování stavět.


Magické slovo, které láká i děsí. Je startup váš šálek kávy?

Magické slovo, které láká i děsí. Je startup váš šálek kávy?
18.5.2020

Každý ekonomický karambol znamená konec některých firem. Svízelná doba však přináší také prostor pro tvorbu a nové nápady. Už nyní se objevilo na trhu několik nadějných progresivních firem, takzvaných startupů. Pracovat ve startup můžete, i když třeba nemáte žádný ohromný a přelomový nápad. Prostě se zde necháte zaměstnat. Co od práce ve startupu čekat? Jaké jsou její výhody a co vás naopak může nepříjemně překvapit, pokud nebudete připraveni?

Svízelná doba však přináší také prostor pro tvorbu a nové nápady. Co od práce ve startupu čekat? Jaké jsou její výhody a co vás naopak může nepříjemně překvapit, pokud nebudete připraveni?


Zvažujete kariérní pauzu? Těžte z výhod, pamatujte na rizika

Zvažujete kariérní pauzu? Těžte z výhod, pamatujte na rizika
9.3.2020

Ještě nedávno byla kariérní pauza u nás raritou, kterou využívali především vysoce postavení manažeři nadnárodních firem. Pořád se nejedná o nikterak častou praxi, kariérní (nebo také profesní) pauzu však v určitém smyslu můžeme nazvat trendem. Lidí, kteří na dobu v řádu několika měsíců až jednoho roku opouští svá zaměstnání, totiž pozvolna přibývá.

Lidí, kteří dobrovolně na několik měsíců dobrovolně opouští zaměstnání, pozvolně přibývá. Takzvaná profesní nebo kariérní pauza má své nesporné výhody i nástrahy.


Jak se obléknout na pracovní pohovor

Jak se obléknout na pracovní pohovor
15.1.2020

Přípravu na pracovní pohovor není radno podceňovat. Pokud vám na výsledku opravdu záleží, věnujte jí maximum. Co se týká obsahu pohovoru i vlastního zevnějšku. Samozřejmě nejvíce záleží na vašich zkušenostech, schopnostech, přesvědčivosti, vzdělání, ale také nezapomínejte, že “šaty dělaj člověka”.

Nejvíc záleží na vašich zkušenostech, schopnostech, přesvědčivosti, vzdělání, ale nezapomínejte, že “šaty dělaj člověka”.


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779