Ptáte se, co teď? Kariérní poradenství vám ukáže nový směr

22.6.2020

Ztráta zaměstnání bývá nepříjemná. V nejisté době dvojnásob. Na pesimismus je však vždy času dost, proto by měl přijít na řadu až jako poslední. Pokud jste se rozhodli se situací poprat konstruktivně, jste na správné adrese. Kariérní poradenství vám ukáže, kudy se nově ubírat. Opřete se o výsledky psychologického testování, které vám ukáží, na čem své další směřování stavět. A nenechte se mýlit, volba zaměstnání není výhradní otázkou pro středoškoláky. Měnit můžete - klidně i od základu - v každém věku.

Kariérní poradenství, užitečná pomocná ruka 

Když přijde řeč na volbu zaměstnání, má jen málo lidí jasnou představu o tom, co by chtěli dělat. Podstatně více dotazovaných ví, kde by za žádnou cenu nepracovali. A podobná situace se často opakuje, je-li člověk dotázán na své silné stránky, na nadání, na činnost nebo vlastnost, ve které vyniká. 

Náš tip z archivu: Pracovní pohovor jako první rande 

Snad každý personalista se setkal s tím, že mu uchazeč o práci v životopise nebo při pohovoru lhal. Záměrně, nebo nevědomky tím, že vydával za své některé vlastnosti, kterými zjevně nedisponoval. Občas to vypadá, jakoby uchazeči při sepisování svých životopisů, a zvláště pak při vyjmenovávání svých silných a slabých stránek, používali funkce Ctrl+C a Ctrl+V. Jen málokdo se však vypraví na pohovor s úmyslem vydávat se za někoho, kým není. Důvod bývá prozaičtější. Svých schopností si buďto nejsou vědomi, nebo neví, jak je formulovat. A to nejen při pohovoru, ale ani sami před sebou. 

Při volbě zaměstnání trochu zásadní překážka, co říkáte? 

Náš tip z archivu: Promyšlené návody fotku na CV a motivační dopis 

Náš tip z archivu: Hledáte práci? Inzeráty jsou jen jedna z cest 

Jaká profese je ta pravá? 

Klíčem k poznání vlastních silných a slabých stránek, ke způsobu, jak s nimi pracovat a jak využít své nadání při volbě zaměstnání, je kariérní poradenství. Takové, které nezačíná vyplněním dotazníku a nekončí odesláním závěrečné zprávy. Hodnotné kariérní poradenství poskytne člověku kromě výsledků psychologického testování také komplexní zpětnou vazbu. Zahrnuje diskuzi s pracovním psychologem, doporučení a tipy z praxe a zodpovězení všech otázek k výsledkům získaným testem. 

A co se všechno dozvíte? 

Jaké jsou vaše silné stránky, na čem můžete ve své kariéře stavět.

  • Jaké stránky osobnosti je potřeba naopak posílit.
  • Jak zvládáte stres.
  • Jaká profese a druh zaměstnání je pro vás ta pravá. 
  • A další hodnotné informace. 

Jste v situaci, kdy se vám rada ohledně volby zaměstnání hodí? Ozvěte se nám, pomůžeme vám stejně jako desítkám zájemců před vámi, kteří se nebáli udělat první krok ke změně.

Kariérní poradenství umíme. Přijďte si nechat poradit

Zanechte kontaktní údaje a návrh termínu setkání. Do 24 hodin vás budeme kontaktovat.

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779