Zaměstnavatel pod drobnohledem: hledáte práci? Hledejte informace

21.7.2020

Pokud momentálně hledáte práci, čeká vás pracovní pohovor a o místo opravdu stojíte, načerpejte o společnosti co nejvíce informací z různých zdrojů. Být informován a vědět o potenciálním zaměstnavateli první i poslední se totiž vyplatí. Kde potřebné údaje získat a jak je při pohovoru vhodně použít? 

Nabídka práce: hledejte, pátrejte, zjišťujte 

Úspěch při hledání práce a získání místa závisí na řadě faktorů. Nejvýznamnější roli samozřejmě hraje vaše vzdělání, zkušenosti a znalosti, zkrátka přidaná hodnota, kterou pro firmu představujete. Hodně záleží na vaší prezentaci a vystupování, a sice ještě předtím, než se s personalistou nebo s vedoucím setkáte tváří v tvář. Proto nikdy nepodceňujte obsah, úroveň ani úpravu životopisu. A pište o sobě výhradně pravdivě

Neméně podstatnou součástí úspěchu je však také váš přehled o tom, co přesně potenciální zaměstnavatel dělá. A také představa, jakou roli byste měli či chtěli v nabízené práci sehrát vy sami. 

Proč? 

Třeba už jen proto, že vám detailní průzkum firmy, jejích aktivit a zázemí pomůže uvědomit si, zda právě zde chcete opravdu pracovat. Třeba proto, že se vás na povědomí o firmě téměř jistě někdo při pohovoru zeptá. A třeba také proto, že pak můžete použít jednoduchý trik, kterým si dokážete zajistit cenné body: 

“Na svých firemních stránkách uvádíte …” 

“Líbí se mi vaše pojetí společenské odpovědnosti …” 

“Z grafů ve výroční zprávě jsem pochopil/a …” 

Vždy byste měli počítat s tím, že ve výběru kandidátů, kteří o volné pracovní místo usilují, je alespoň jeden, jehož zkušenosti a praxe jsou stejně hodnotné jako ty vaše. Jak nad takovým soupeřem získáte převahu? Tím, že předvedete něco navíc z oblasti takzvaných jemných dovedností - vlastní invenci a iniciativu. Nenásilná demonstrace toho, že jste se na pracovní pohovor opravdu připravovali a hodně o firmě víte, je pro to ideální tip.

Neomezujte se na “svou” firmu 

Nejúčinnější je hledat informace na více místech. Dobře si prostudujte webové stránky, z různých rejstříků se rovněž dozvíte, jaká je stabilita firmy po ekonomické stránce. Cenným zdroje informací jsou samozřejmě lidé. Znáte někoho, kdo pro společnost pracuje nebo alespoň pracoval? Na zájmu není vůbec nic ostudného. Prostě se zeptejte na vše, co vás zajímá.

Mimochodem, skutečným trumfem může být podrobný přehled o konkurenci. Pokud dáte najevo, že víte, kdo stojí proti vašemu potenciálnímu zaměstnavateli a jak se konkurenčním společnostem daří, budete za hvězdu. 

Přejeme hodně štěstí při hledání a získávání nové práce

Nabídka práce na míru? Svěřte tuhle starost nám

Zanechte kontaktní údaje a návrh termínu setkání. Do 24 hodin vás budeme kontaktovat.

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

 


IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

+420 603 456 779