Magické slovo, které láká i děsí. Je startup váš šálek kávy?

Magické slovo, které láká i děsí. Je startup váš šálek kávy?
18.5.2020

Každý ekonomický karambol znamená konec některých firem. Svízelná doba však přináší také prostor pro tvorbu a nové nápady. Už nyní se objevilo na trhu několik nadějných progresivních firem, takzvaných startupů. Pracovat ve startup můžete, i když třeba nemáte žádný ohromný a přelomový nápad. Prostě se zde necháte zaměstnat. Co od práce ve startupu čekat? Jaké jsou její výhody a co vás naopak může nepříjemně překvapit, pokud nebudete připraveni?

Svízelná doba však přináší také prostor pro tvorbu a nové nápady. Co od práce ve startupu čekat? Jaké jsou její výhody a co vás naopak může nepříjemně překvapit, pokud nebudete připraveni?


Zvažujete kariérní pauzu? Těžte z výhod, pamatujte na rizika

Zvažujete kariérní pauzu? Těžte z výhod, pamatujte na rizika
9.3.2020

Ještě nedávno byla kariérní pauza u nás raritou, kterou využívali především vysoce postavení manažeři nadnárodních firem. Pořád se nejedná o nikterak častou praxi, kariérní (nebo také profesní) pauzu však v určitém smyslu můžeme nazvat trendem. Lidí, kteří na dobu v řádu několika měsíců až jednoho roku opouští svá zaměstnání, totiž pozvolna přibývá.

Lidí, kteří dobrovolně na několik měsíců dobrovolně opouští zaměstnání, pozvolně přibývá. Takzvaná profesní nebo kariérní pauza má své nesporné výhody i nástrahy.


Jak se obléknout na pracovní pohovor

Jak se obléknout na pracovní pohovor
15.1.2020

Přípravu na pracovní pohovor není radno podceňovat. Pokud vám na výsledku opravdu záleží, věnujte jí maximum. Co se týká obsahu pohovoru i vlastního zevnějšku. Samozřejmě nejvíce záleží na vašich zkušenostech, schopnostech, přesvědčivosti, vzdělání, ale také nezapomínejte, že “šaty dělaj člověka”.

Nejvíc záleží na vašich zkušenostech, schopnostech, přesvědčivosti, vzdělání, ale nezapomínejte, že “šaty dělaj člověka”.


Nový rok, nový pracovní život. Jak se odhodlat ke změně profese

Nový rok, nový pracovní život. Jak se odhodlat ke změně profese
17.12.2019

Stávající práce vás dlouhodobě neuspokojuje. Cítíte, že se nikam neposouváte, vydali jste ze sebe všechno, nemáte kde brát energii a vlastně už ani nechcete. Máte dvě možnosti. Přečkat Vánoce s myšlenkou “ach jo, v lednu zase do práce”, nebo volný čas využít k úvaze, co vlastně od svého pracovního života očekáváte.

Když změna profese, tak od podlahy. Nikdy není pozdě na to začít někde jinde, úplně od začátku.


Lež má krátké nohy. Pište o sobě pravdivě

Lež má krátké nohy. Pište o sobě pravdivě
18.11.2019

Ať už hledáte jiné místo nebo jste bez práce, nepodléhejte nutkání dělat se v životopisu lepšími, než ve skutečnosti jste. Ověřit vaše zkušenosti, jazykové či odborné dovednosti je otázka okamžiku. Pokud personalista odhalí, že lžete, ztratíte šance na místo, které byste jinak možná získali. V životopisech ani na pohovoru nikdy nelžete.

Ověřit vaše zkušenosti, jazykové či odborné dovednosti je otázka okamžiku. V životopisech ani na pohovoru nikdy nelžete.


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779