Nový rok, nový pracovní život. Jak se odhodlat ke změně profese

Nový rok, nový pracovní život. Jak se odhodlat ke změně profese
17.12.2019

Stávající práce vás dlouhodobě neuspokojuje. Cítíte, že se nikam neposouváte, vydali jste ze sebe všechno, nemáte kde brát energii a vlastně už ani nechcete. Máte dvě možnosti. Přečkat Vánoce s myšlenkou “ach jo, v lednu zase do práce”, nebo volný čas využít k úvaze, co vlastně od svého pracovního života očekáváte.

Když změna profese, tak od podlahy. Nikdy není pozdě na to začít někde jinde, úplně od začátku.


Lež má krátké nohy. Pište o sobě pravdivě

Lež má krátké nohy. Pište o sobě pravdivě
18.11.2019

Ať už hledáte jiné místo nebo jste bez práce, nepodléhejte nutkání dělat se v životopisu lepšími, než ve skutečnosti jste. Ověřit vaše zkušenosti, jazykové či odborné dovednosti je otázka okamžiku. Pokud personalista odhalí, že lžete, ztratíte šance na místo, které byste jinak možná získali. V životopisech ani na pohovoru nikdy nelžete.

Ověřit vaše zkušenosti, jazykové či odborné dovednosti je otázka okamžiku. V životopisech ani na pohovoru nikdy nelžete.


Soukromý/státní sektor. Který je pro vás?

Soukromý/státní sektor. Který je pro vás?
30.10.2019

Nic není černobílé, všechno má své plusy a mínusy. Stejné je to v pomyslném klání státního a soukromého sektoru. Jednoznačně zvolit vítěze je zkrátka nemožné. Něco vám nemůže nabídnout soukromá sféra, na něco jiného byste ve státním sektoru čekali marně. Záleží jako obvykle na vašich vlastnostech a prioritách.

Vše má své plusy a mínusy. Zaměstnání v státním/soukromém sektoru rovněž. Když je budete znát, snadněji si vyberete ten, který vám lépe sedne.


Hledáte práci? Inzeráty jsou jen jedna z cest

Hledáte práci? Inzeráty jsou jen jedna z cest
18.9.2019

Pokud přemýšlíte o změně povolání, saháte nejspíš jako většina lidí nejprve po pracovních portálech. Co když ale žádný z inzerátů neodpovídá vašim představám? Práci můžete získat i tak, že budete sami proaktivní.

Hledáte práci? Přemýšlíte o změně povolání? Pracovní portály jsou jedna možnost. K vysněnému zaměstnání ale můžete přijít i jinak. Buďte sami “inzerátem”.


Dream job aneb hodnoty v našem zaměstnání

Dream job aneb hodnoty v našem zaměstnání
19.6.2019

Jaké faktory ovlivňují to, abychom se v práci cítili spokojení? Možná pro vás nebude žádným překvapením, že peníze v dnešní době nejsou pro většinu lidí to úplně nejdůležitější.

Vysoký plat, dobré postavení nebo hezké pracovní vztahy? Co je pro nás v zaměstnání to nejdůležitější?


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779