Nový rok, nový pracovní život. Jak se odhodlat ke změně profese

17.12.2019

Stávající práce vás dlouhodobě neuspokojuje. Cítíte, že se nikam neposouváte, vydali jste ze sebe všechno, nemáte kde brát energii a vlastně už ani nechcete. Máte dvě možnosti. Přečkat Vánoce s myšlenkou “ach jo, v lednu zase do práce”, nebo volný čas využít k úvaze, co vlastně od svého pracovního života očekáváte. 

Zahoďte obavy 

Motivace ke změně profese ve skutečnosti nemusí být pouze negativní. Možná za vaším  rozhodnutím stojí ve skutečnosti pozitivní příčiny - stěhování do jiného města, návrat k vystudovanému oboru (...) - zkrátka životní obrat.

Gratulujeme. Patříte k  těm šťastlivcům, které ke změně práce dovedly pozitivní faktory. 

Vy, co jste naopak z té většiny “nespokojených”, nevěšte hlavu. Jakmile se najisto rozhodnete ke změně, demotivace ze současného stavu věcí vás paradoxně požene k o to větší motivaci hnout se z místa. 

A především, strach z nejistoty a neznáma odsuňte stranou. Jakkoliv otřepaně zní tvrzení, že člověk vždycky nejvíc lituje věcí, které neudělal, je v něm obrovský kus pravdy. Vrátit se - většinou - můžete vždycky. 

Ptejte se 

Kde při změně profese začít? Je to prosté. Sami u sebe. Položte si následující otázky. Pomohou vám posunout se správným směrem. 

Co mě opravdu baví? Co mi jde “levou zadní”? Jaké jsou mé hodnoty? Jak by měl vypadat můj běžný pracovní týden? Jaké lidi chci potkávat? A od jakých se chci naopak držet dál?  

Něco vám z těchto otázek určitě vyplyne. Více či méně konkrétní představa, je to jedno. Především, a to je opravdu důležité, jste udělali ten nejdůležitější krok - dali jste věci do pohybu. 

Co dál? Vždycky můžete zasednout k internetu. Prohlédnout inzeráty, prozkoumat možnosti, co se nabízí… to už ale nejspíš víte sami, Ameriku s vámi objevovat nechceme. 

Nebo si nechat poradit od těch, pro které je orientace na poli zaměstnání denním chlebem. Ano, správně tušíte, zveme vás k nám. Nebudete první ani poslední, kdo se na nás s žádostí o pomoc při změně profese obrátil. Vážně to umíme. 

S naší službou Profesní poradenství vás posuneme správným směrem.  

REZERVUJTE TERMÍN V NOVÉM ROCE

Zanechte kontaktní údaje a návrh termínu setkání. Do 24 hodin vás budeme kontaktovat.

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779