Výpověď zaměstnance není výzva k boji

Výpověď zaměstnance není výzva k boji
25.7.2019

Pohovorům i tomu, jak se starat o nové zaměstnance, se věnuje poměrně hodně pozornosti. Není se čemu divit, jde přece o dobro firmy, o potenciál nových nápadů a z nich plynoucích zisků. Když ale přijde na výpověď, dostává se personalista často na tenký led. Co všechno si musíte ohlídat, abyste se s odcházejícím zaměstnancem rozešli pokud možno v dobrém, nebo aspoň bez zbytečně vyhrocených emocí a finančních ztrát?

Řešíte výpověd zaměstnance? Dejte si pozor, aby bylo vše dle platné legislativy. Chcete vědět, jak to bude s odstupným? A co reorganizace pracovních pozic?


Vyhněte se pomluvám v práci

Vyhněte se pomluvám v práci
8.7.2019

Veselé historky z firemního večírku, svěřování starostí s dětmi nebo třeba debata o včerejším fotbalovém utkání. To všechno může být jen nevinná konverzace u oběda nebo odpolední kávy. Jenže pozorný a senzacechtivý kolega (a to bez rozdílu pohlaví) si z ní dokáže vytáhnout přesně těch pár vět, které by v jiném kontextu mohly vypravěči pěkně zavařit. A pokud jste si ke stolu přizvali firemní drbnu, tak za pár dnů možná nebudete věřit svým vlastním uším.

Jak zamezit šíření pomluv v práci? Ověřujte si fakta a hrajte na rovinu. Změňte zasedací pořádek. A nemyslete si, že v čistě mužském kolektivu máte vyhráno.


Chcete efektivní a spokojené zaměstnance? Zrušte píchačky!

Chcete efektivní a spokojené zaměstnance? Zrušte píchačky!
18.6.2019

Start u strojů v 6:00 a s úderem 14:00 pípnutí na ukončení pracovní doby? Tak tento striktní režim je vhodný opravdu jen v továrnách. Pokud ale máte firmu plnou “ajťáků, bílých límečků nebo kreativců” direktivní určení přesného příchodu a odchodu z práce jim nebude vyhovovat. A až si pořídí děti, je možné, že začnou uvažovat i o změně zaměstnání. Volnější časový režim se tak stává jedním z nejdůležitějších firemních benefitů.

Jaké firemní benefity ocení bezdětní zaměstnanci i rodiče s dětmi? Ukažte jim, že si vážíte jejich práce, a dopřejte jim více volnosti.


Muž přes palubu aneb úskalí onboardingu

Muž přes palubu aneb úskalí onboardingu
17.6.2019

Víte, že během zkušební doby skončí více jak 25% nových zaměstnanců? Mohou zjistit, že jim práce či kolektiv nevyhovují, nebo že přecenili své síly. Je ale chyba vždycky jen na straně zaměstnance? A co můžete udělat pro to, abyste nováčkovi usnadnili start a předešli zbytečnému rozčarování na obou stranách?

Máte velkou fluktuaci zaměstnanců? Neřešte lepší inzeráty a důkladnější pohovory. Inspirujte se tipy na na efektivní práci s nováčky po nástupu.


Svobodná firma: jen na vlastní zodpovědnost!

Svobodná firma: jen na vlastní zodpovědnost!
13.5.2019

Kulatý stůl, kde jsou si všichni rovni a kde každý může svobodně projevit svůj názor. Tohle není jen idealistická představa panování krále Artuše, ale realita, která se odehrává v tzv. svobodných firmách. Jak vlastně fungují?

Chcete zaměstnance motivovat? Zkuste aplikovat principy fungování svobodné firmy!


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779