360° zpětná vazba: sáhněte po skutečně efektivním hodnocení zaměstnanců

360° zpětná vazba: sáhněte po skutečně efektivním hodnocení zaměstnanců
29.7.2020

Kdo má hodnotit výkon a chování zaměstnance? Přímý nadřízený, napadne nejspíš většinu lidí jako první. A není to málo? 360° zpětná vazba staví hodnocení na pohledu více osob: nadřízených, kolegů, podřízených, klidně však i klientů. Více pohledů přináší překvapivě komplexní posudek toho, jak si člověk v zaměstnání vede, kde jsou jeho silné stránky i kde je naopak prostor ke zlepšení.

360° zpětná vazba staví hodnocení na pohledu více osob, které přináší překvapivě komplexní posudek toho, jak si člověk v zaměstnání vede.


Vstříc lepším výkonům s efektivními procesy aneb dejte zelenou procesnímu auditu

Vstříc lepším výkonům s efektivními procesy aneb dejte zelenou procesnímu auditu
8.6.2020

Procesy, jejich efektivita a rozvržení pracovní náplně jsou Achillovou patou řady firem. Na nesrovnalosti, nelogické postupy a zbytečné zádrhely narazil snad každý, kdo někdy delší dobu pozoroval dění v libovolné střední nebo větší firmě. A mezi námi, ani malé firmy nejsou výjimkou. Lékem na neefektivní až chybné procesy je procesní audit, detailní zmapování činností jednotlivců, organizačních jednotek i firmy jako celku.

Lékem na neefektivní až chybné procesy je procesní audit, detailní zmapování činností jednotlivců, organizačních jednotek i firmy jako celku.


Potřebujete obchodníka? Hledejte nadání, ne naditý životopis

Potřebujete obchodníka? Hledejte nadání, ne naditý životopis
18.5.2020

Obchod je nedílnou součástí každého podnikání. Kdo neprodává, nevydělává. V době blahobytu je být obchodníkem o poznání jednodušší než v době nastupující krize poptávky. Odteď budou prodávat ti s opravdu dobrým zbožím nebo ti opravdu schopní. Myslíte si, že najít šikovného obchodníka teď bude hračka? Nebo alespoň jednodušší než dřív? Pak vás nejspíš čeká zklamání.

Odteď budou prodávat ti s opravdu dobrým zbožím nebo ti opravdu schopní. Myslíte si, že najít šikovného obchodníka teď bude hračka? Nebo alespoň jednodušší než dřív?


Výpověď z práce a jak na ni eticky, když už musí být

Výpověď z práce a jak na ni eticky, když už musí být
23.4.2020

Ukončení pracovního poměru nebývá jednoduché. Každý, kdo tento proces někdy zažil, ať už na straně personalisty, nebo na straně zaměstnance, nejspíš potvrdí, že se jedná o situaci, kterou člověk velmi rád dobrovolně vytěsní a zapomene. Tedy pokud to jde. Bohužel stále dochází k situacím, kdy je se zaměstnancem pracovní poměr ukončen necitlivě, neeticky. Když už k výpovědi musí dojít, tak bez vítězů i poražených.

Ukončení pracovního poměru nebývá jednoduché. Ať už jste na jedné nebo druhé straně. Člověk zkušenost rád vytěsní a zapomene. Tedy pokud to jde. Bohužel stále dochází k situacím, kdy je se zaměstnancem pracovní poměr ukončen necitlivě.


Pohovor online vs. setkání tváří v tváří. Čím se liší a jaké jsou výhody?

Pohovor online vs. setkání tváří v tváří. Čím se liší a jaké jsou výhody?
15.4.2020

Osobnímu setkání při pohovoru dávají personalisté stále přednost. Třebaže o tom, že pohovor, poradu, dokonce i konferenci, lze uspořádat online, většina z nich už dávno ví. Samotné vystupování a chování kandidáta hraje během pohovoru neopomenutelnou roli. Aktuální situace náš však nutí využívat jiné techniky „setkávání“ se s kandidáty, a proto se většina personalistů a recruiterů přiklání k on-line verzi.

Pokud potřebujete pohovor s uchazečem uskutečnit, je přenos pohovoru do online prostředí právě teď tím nejelegantnějším řešením.


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779