9 tipů, jak se připravit na pohovor bez stresu

9 tipů, jak se připravit na pohovor bez stresu
23.3.2023

Hledáte novou práci a konečně jste objevili inzerát, který vám padl do oka? Pokud o danou pozici opravdu stojíte, věnujte dostatek času tvorbě profesního životopisu a sepsání motivačního dopisu. Jestliže váš profil zaměstnavatele zaujme, máte před sebou ještě jednu těžkou zkoušku. Přijímací pohovor. Na pohovorech je většina uchazečů nervózní, což je zcela normální. Částečně však můžete stres eliminovat tím, když nenecháte nic náhodě. Jak se připravit na pohovor, abyste se na něm cítili dobře?

Přemýšlíte, jak se připravit na pohovor? Máme pro vás 9 užitečných tipů, jak na to, abyste pracovní pohovor zvládli bez nervozity a s klidnou myslí.


Jak napsat motivační dopis, abyste zazářili na první pohled

Jak napsat motivační dopis, abyste zazářili na první pohled
4.3.2023

Někomu se může zdát, že vytvářet spolu s životopisem ještě motivační dopis je zbytečná ztráta času. Jsou motivační dopisy přežitek? Vůbec ne. Jsou firmy, které na motivační dopis slyší víc než na zaplněné kolonky v CV. Motivační dopis je mnohem osobnější a dokážete v něm prodat i to, co nelze nacpat do životopisu. Neberte proto práci na motivačním dopise na lehkou váhu a dejte si záležet, třeba vám otevře dveře k vysněné práci.

Motivační dopis se vrací na výsluní. Zaslouženě. Někdy prozradí víc než nadupané CV. Jak napsat motivační dopis, abyste zaměstnavatele očarovali?


Jak se znovu pracovně rozjet po návratu z dovolené

Jak se znovu pracovně rozjet po návratu z dovolené
23.8.2022

Léto je konečně tady a pro vás nastala vytoužená doba letní dovolené. Dilema kam se pojede, kdy a za kolik máte dávno vyřešené a teď už se jen těšíte až váš zasloužený odpočinek začne. Pracovní notebook odhodíte do dáli, telefon vypnete, a i když své kolegy máte rádi, teď o nich nechcete pár dní ani slyšet. Užít si dovolenou je jedna věc, ale vrátit se zpátky do pracovního procesu a nenechat se hned první den pohltit stresem je věc druhá. Víte, jak na to?


Jak se obléct na pohovor? Záleží na konkrétní pozici

Jak se obléct na pohovor? Záleží na konkrétní pozici
14.6.2022

Ať se nám to líbí, nebo ne, stále u nás panuje spousta předsudků. A hodnocení člověka podle toho, co má na sobě, k nim zkrátka patří. Kromě důkladné přípravy svého životopisu a znalostí o firmě byste proto měli věnovat dostatek času také přípravě svého outfitu. Ačkoliv již nepanují přísná a upjatá pravidla jako kdysi, stále se vyplatí dodržet alespoň pár základních pravidel.


5 nejčastějších otázek na pohovorech

5 nejčastějších otázek na pohovorech
14.6.2022

Na každém přijímacím pohovoru budete vždy zodpovídat celou řadu otázek. Některé se opakují téměř na každém pohovoru a to je vaše výhoda. Sepsali jsme pro vás 5 nejčastějších otázek, abyste se na ně mohli dopředu připravit. Místo nejistého vymýšlení odpovědi, tak lehce a sebevědomě odpovíte.


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779