CV břitva: nedávejte do životopisu, co do něj nepatří

CV břitva: nedávejte do životopisu, co do něj nepatří
20.10.2020

Návodů k tvorbě životopis jsou na internetu mraky. Aby také ne. Můžete mít všechny předpoklady pro pozici, o kterou usilujete - ale bez dobrého CV nedostanete ani pozvánku na pohovor. Díváte se spokojeně na svůj životopis a říkáte si, že mu nic nechybí? A co když naopak něco přebývá? “Méně je někdy více” platí i pro životopis.

Díváte se spokojeně na svůj životopis a říkáte si, že mu nic mu nechybí? A co když naopak něco přebývá?


Tajemství samostatnosti: proč rozvíjet kreativní myšlení

Tajemství samostatnosti: proč rozvíjet kreativní myšlení
25.9.2020

Umět přemýšlet kreativně neznamená disponovat mozkem věhlasného módního návrháře. Kreativní myšlení představuje schopnost řešit úkoly s otevřenou myslí, opustit zaběhlé způsoby uvažování a vydat se úplně jinou cestou, když to situace vyžaduje. Vyplatí se ho umět. Jednak je to praktické pro život, jednak tím zvyšujete své šance na získání zajímavé pracovní pozice.

Kreativní myšlení zahrnuje schopnost řešit úkoly s otevřenou myslí, vydat se jinou cestou, když je třeba.


Co je diskriminace na pracovišti a jak se bránit

Co je diskriminace na pracovišti a jak se bránit
26.8.2020

V 21. století je diskriminace v práci bohužel stále tématem k osvětě a diskuzi. Odlišnému a nespravedlivému zacházení v zaměstnání čelí častěji ženy, nejohroženější věkovou skupinou jsou starší lidé. Diskriminace v práci má řadu forem, od individuální po systematickou, od méně relevantních a relativně snadno řešitelných případů až po závažné kauzy, které mohou mít i soudní dohru. Kdy dochází k diskriminaci v práci? A co v takovém případě člověk může dělat?

Diskriminace v práci má řadu forem, od individuální po systematickou, od méně relevantních a snáze řešitelných případů až po závažné kauzy, které mohou mít i soudní dohru.


Zaměstnavatel pod drobnohledem: hledáte práci? Hledejte informace

Zaměstnavatel pod drobnohledem: hledáte práci? Hledejte informace
21.7.2020

Pokud momentálně hledáte práci, čeká vás pracovní pohovor a o místo opravdu stojíte, načerpejte o společnosti co nejvíce informací z různých zdrojů. Být informován a vědět o potenciálním zaměstnavateli první i poslední se totiž vyplatí. Kde potřebné údaje získat a jak je při pohovoru vhodně použít?

Stojíte o volné pracovní místo a chcete se na pohovor připravit co nejlépe? Pak si zjistěte o zaměstnavateli co nejvíce a z různých zdrojů. Bude se vám to hodit.


Ptáte se, co teď? Kariérní poradenství vám ukáže nový směr

Ptáte se, co teď? Kariérní poradenství vám ukáže nový směr
22.6.2020

Ztráta zaměstnání bývá nepříjemná. V nejisté době dvojnásob. Na pesimismus je však vždy času dost, proto by měl přijít na řadu až jako poslední. Pokud jste se rozhodli se situací poprat konstruktivně, jste na správné adrese. Kariérní poradenství vám ukáže, kudy se nově ubírat. Opřete se o výsledky psychologického testování, které vám ukáží, na čem své další směřování stavět. A nenechte se mýlit, volba zaměstnání není výhradní otázkou pro středoškoláky. Měnit můžete - klidně i od základu - v každém věku.

Kariérní poradenství vám ukáže, kudy se nově ubírat. Opřete se o výsledky psychologického testování, které vám ukáží, na čem své další směřování stavět.


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779