Kompas pro profesní život: kariérní poradenství vám ukáže správný směr

Kompas pro profesní život: kariérní poradenství vám ukáže správný směr
3.7.2023

Máte vlastnosti, zkušenosti a praxi manažera? Můžete se ohlédnout za svými pracovními úspěchy, ale zároveň víte, že jste zdaleka ještě neřekli poslední slovo? Nezáleží na tom, kolik milníků jste překonali, pokud máte stále chuť jít dál. Kariérní poradenství vám bude dobrým pomocníkem. Ujasníte si, jaké jsou vaše cíle a co dělat proto, abyste jich dosáhli.

Máte manažerskou praxi, zkušenosti a zároveň chuť posouvat svůj profesní život dál? S kariérním poradenstvím se vydáte správným směrem.


Aktivita se vyplácí: Na co se zeptat na pohovoru?

Aktivita se vyplácí: Na co se zeptat na pohovoru?
16.5.2023

Hledáte novou práci a chcete na náboráře udělat ten nejlepší dojem. Už jsme se spolu podívali na to, jak napsat životopis a motivační dopis. Přidali jsme i několik užitečných tipů, jak se na samotné interview připravit. Pracovní pohovor není jednostranný výslech uchazeče. Měla by to být smysluplná a pro obě dvě strany přínosná konverzace, na jejímž konci zůstane dobrý pocit z rozumně stráveného času. Z pohovoru byste si měli vy i zaměstnavatel odnést maximum užitečných informací o sobě navzájem.

Při hledání práce se vyplácí být aktivní. Chcete zanechat dobrý dojem na zaměstnavatele? Máme pro vás tipy, na co se zeptat na pohovoru.


Napište životopis, který vám otevře dveře na pohovor

Napište životopis, který vám otevře dveře na pohovor
17.4.2023

Hledání práce je proces, kterému patrně obětujete mnoho hodin svého času. Vložte do toho ale maximum a nepodceňte ani jeden krok, který vás k vysněné kariéře přiblíží. Na samém začátku vždy stojí tvorba životopisu. Pryč jsou doby, kdy vám jedno CV sloužilo několik let, maximálně se přidal další odstavec s praxí. Každý životopis, který napíšete, (stejně jako motivační dopis) by měl být co nejvíc přizpůsobený danému inzerátu, respektive pozici, o kterou usilujete.

Naučte se sestavit životopis tak, aby zaujal každého personalistu. V CV záleží na detailech, důležitá jsou nejen fakta o vás, ale také struktura a formátování.


9 tipů, jak se připravit na pohovor bez stresu

9 tipů, jak se připravit na pohovor bez stresu
23.3.2023

Hledáte novou práci a konečně jste objevili inzerát, který vám padl do oka? Pokud o danou pozici opravdu stojíte, věnujte dostatek času tvorbě profesního životopisu a sepsání motivačního dopisu. Jestliže váš profil zaměstnavatele zaujme, máte před sebou ještě jednu těžkou zkoušku. Přijímací pohovor. Na pohovorech je většina uchazečů nervózní, což je zcela normální. Částečně však můžete stres eliminovat tím, když nenecháte nic náhodě. Jak se připravit na pohovor, abyste se na něm cítili dobře?

Přemýšlíte, jak se připravit na pohovor? Máme pro vás 9 užitečných tipů, jak na to, abyste pracovní pohovor zvládli bez nervozity a s klidnou myslí.


Jak napsat motivační dopis, abyste zazářili na první pohled

Jak napsat motivační dopis, abyste zazářili na první pohled
4.3.2023

Někomu se může zdát, že vytvářet spolu s životopisem ještě motivační dopis je zbytečná ztráta času. Jsou motivační dopisy přežitek? Vůbec ne. Jsou firmy, které na motivační dopis slyší víc než na zaplněné kolonky v CV. Motivační dopis je mnohem osobnější a dokážete v něm prodat i to, co nelze nacpat do životopisu. Neberte proto práci na motivačním dopise na lehkou váhu a dejte si záležet, třeba vám otevře dveře k vysněné práci.

Motivační dopis se vrací na výsluní. Zaslouženě. Někdy prozradí víc než nadupané CV. Jak napsat motivační dopis, abyste zaměstnavatele očarovali?


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779