6 tipů kde hledat nabídky práce online

22.11.2023

Málokdo má to štěstí, že by novou práci našel hned. Když navíc pořádně nevíte, kde hledat, může se hledání pracovních příležitostí stát poněkud úmorným. Máte pocit, že hledáte jehlu v kupce sena? Nezoufejte. Máme pro vás 6 tipů, kde nabídky práce hledat. A to pohodlně na internetu a zcela zdarma.

 

Čtěte dále a zvyšte své šance na nalezení té ideální nabídky práce přesně pro vás, vaše dovednosti i ambice.

 

Nedaří se vám nic pořádného najít?

Pokud se vám v hledání kvalitních pracovních příležitostí dvakrát nedaří, prozkoumejte online svět, který vám otevírá různé možnosti hledání nabídek práce. Kde nabídky práce hledat a nic za to neplatit?

 

  1. Pracovní portál Aprofes

Začněte na našem pracovním portále Aprofes a podívejte se na volné pozice. Máme pro vás opravdu širokou škálu různých pozic v různých oblastech od od A po Z, od administrativy po zákaznický servis.

 

Podívali jste se už na naše pracovní příležitosti? Volné pozice najdete na https://www.aprofes.cz/vypis/

 

  1. Zaregistrujte se do naší databáze

Zvyšte své šance, že vás recruiteři osloví sami. Pokud jste na našem pracovním portále místo podle svých představ nenašli, zaregistrujte se a buďte první, koho s novými pracovní příležitostí oslovíme. 

 

  1. Profesní síť LinkedIn pro váš kariérní růst

Sociální síť LinkedIn je zaměřená na profesní oblast. Sledujte nabídky práce, budujte síť kontaktů, získejte přehled o firemních trendech.

 

TIP: Zajímá vás fenomén LinkedIn blíže? Zjistěte více v našem článku.

 

  1. Webové stránky firem

Vytipujte si firmy, ve kterých byste chtěli pracovat. Prozkoumejte sekci ‚‚Kariéra‘‘ nebo ‚‚Práce u nás‘‘ na jejich webech, kde zveřejňují aktuální pracovní nabídky. Nebojte se firmy oslovit napřímo, i když pro vás aktuálně žádné volné místo nemají. Proaktivní přístup vám může přinést velmi překvapivé výsledky.

 

  1. Specializovaná fóra a komunity

Pro různá odvětví existují specifická fóra a komunity, kde členové sdílí pracovní příležitosti. Prohledejte fóra zaměřená na IT, design, marketing nebo jiné, které zajímají právě vás.

 

  1. Personální servery

Projděte si personální servery, na kterých jsou stovky pracovních míst z firem. Mezi nejznámější patří Jobs.cz nebo Prace.cz.

 

Bonusový TIP pro úspěch: Aktualizovaný životopis a motivační dopis

Při hledání práce nezapomeňte mít nachystaný aktualizovaný a vymazlený životopis. navíc, při žádání o pozici připojte vždy i motivační dopis. Statistiky ukazují, že náboráři uchazečům, kteří motivační dopis pošlou, dávají přednost – a to i v případech, kdy do inzerátu přímo napíšou, že motivační dopis není nutný. Přečtěte si, jak napsat motivační dopis, který opravdu zaujme a zvýší vaše šance na pozvání na pohovor.

 

Teď už víte, kde nabídky práce hledat

Nyní zbývá pustit se do toho. Začněte na našem pracovním portálu Aprofes, registrujte se do naší databáze, využijte sílu profesní sítě LinkedIn. Nezapomeňte sledovat webové stránky firem a napřímo je oslovit, prozkoumat specializovaná fóra a komunity nebo personální servery.

 

Vaši ideální pracovní příležitost možná máte jen pár kliknutí daleko. Hodně štěstí!


Štítky: Hledám práci

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779