Co přinesou lepší časy? Možná větší zájem o firemního psychologa

Co přinesou lepší časy? Možná větší zájem o firemního psychologa
29.10.2020

Současná doba a její dění dávají zabrat nejspíš každému. Situace, jaká nemá v novodobých dějinách obdoby, je pro člověka náročná po všech stránkách. Tu psychickou nevyjímaje. Jakkoliv je však současnost šílená, přinesla nebo přinejmenším jistě přinese také něco dobrého. Možná poteče ze státního rozpočtu víc peněz do vědy. A možná se naučíme lépe přijímat, že onemocnět můžeme nejen na těle, ale i na duši. Mezi standardními zaměstnaneckými benefity se tak třeba může časem objevit i firemní psycholog.

Jakkoliv je současnost šílená, přinesla nebo přinejmenším jistě přinese také něco dobrého. Možná se naučíme lépe přijímat, že onemocnět můžeme nejen na těle, ale i na duši.


Pomocná ruka jménem outplacement: nenechte zaměstnance na holičkách

Pomocná ruka jménem outplacement: nenechte zaměstnance na holičkách
14.9.2020

Nouzový stav, mediální masáž, obavy z budoucnosti… nečekaných situací, kterým museli zaměstnanci napříč obory v poslední době čelit, není málo. Alespoň chvíli se potenciálního propouštění obával snad každý. U určité skupiny lidí se jejich obavy navíc naplnily. V náročném období může - stále ještě svým - zaměstnancům podat pomocnou ruku zaměstnavatel. Outplacement je účinný způsob, jak celý proces zvládnout tak, aby všechny zúčastněné bolelo propouštění co nejméně.

Outplacement, nezávislý pohled třetí osoby, je účinný způsob, jak při propouštění nepáchat zbytečné škody.


Jak na motivaci zaměstnance, když schází peníze na atraktivní benefity

Jak na motivaci zaměstnance, když schází peníze na atraktivní benefity
13.8.2020

Ještě nedávno řešili majitelé firem, ředitelé i personalisté zcela opačný problém než dnes. Lámali si hlavu nad nejrůznějšími zaměstnaneckými benefity, které by pomohly nalákat - a především udržet - schopné lidi. Dnes mnohdy uvažují, jak ze zaměstnaneckých výhod opatrně ukrojit, aniž by tím ve vlastní firmě způsobili vlnu nevole. Měl by se však zaměstnavatel obávat odchodu zaměstnanců, pokud jsou tím, co je ve firmě drží, opravdu jen benefity?

Nutí vás úspory ukrajovat ze zaměstnaneckých benefitů? Bojíte se, že tím přijdete o zaměstnance? Pak je otázka, zda je čeho se bát.


360° zpětná vazba: sáhněte po skutečně efektivním hodnocení zaměstnanců

360° zpětná vazba: sáhněte po skutečně efektivním hodnocení zaměstnanců
29.7.2020

Kdo má hodnotit výkon a chování zaměstnance? Přímý nadřízený, napadne nejspíš většinu lidí jako první. A není to málo? 360° zpětná vazba staví hodnocení na pohledu více osob: nadřízených, kolegů, podřízených, klidně však i klientů. Více pohledů přináší překvapivě komplexní posudek toho, jak si člověk v zaměstnání vede, kde jsou jeho silné stránky i kde je naopak prostor ke zlepšení.

360° zpětná vazba staví hodnocení na pohledu více osob, které přináší překvapivě komplexní posudek toho, jak si člověk v zaměstnání vede.


Vstříc lepším výkonům s efektivními procesy aneb dejte zelenou procesnímu auditu

Vstříc lepším výkonům s efektivními procesy aneb dejte zelenou procesnímu auditu
8.6.2020

Procesy, jejich efektivita a rozvržení pracovní náplně jsou Achillovou patou řady firem. Na nesrovnalosti, nelogické postupy a zbytečné zádrhely narazil snad každý, kdo někdy delší dobu pozoroval dění v libovolné střední nebo větší firmě. A mezi námi, ani malé firmy nejsou výjimkou. Lékem na neefektivní až chybné procesy je procesní audit, detailní zmapování činností jednotlivců, organizačních jednotek i firmy jako celku.

Lékem na neefektivní až chybné procesy je procesní audit, detailní zmapování činností jednotlivců, organizačních jednotek i firmy jako celku.


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779