Co prozradí (o) uchazeči test osobnosti?

Co prozradí (o) uchazeči test osobnosti?
20.8.2019

Osobnostních testů a psychotestů je nepřeberné množství. Uchazeči mohou pomoci s výběrem povolání, vám zas s výběrem uchazeče. Nejsou však vševědoucí. Vždy spoléhejte na vaše zkušenosti. Jsou nad zlato.

Co při pohovoru prozradí psychotesty a osobnostní testy? Mohou být dobrým odrazovým můstkem. Personalistovy zkušenosti jsou však stále nad zlato.


Pracujte s lidmi na stejné vlnové délce

Pracujte s lidmi na stejné vlnové délce
12.8.2019

Obdivuji každého, kdo umí pracovat, jak se říká, s lidskými zdroji. Tito profesionálové musejí mít svatou trpělivost, pochopení i vytrvalost. Bez znalostí spousty oborů se neobejdou.


Výpověď zaměstnance není výzva k boji

Výpověď zaměstnance není výzva k boji
25.7.2019

Pohovorům i tomu, jak se starat o nové zaměstnance, se věnuje poměrně hodně pozornosti. Není se čemu divit, jde přece o dobro firmy, o potenciál nových nápadů a z nich plynoucích zisků. Když ale přijde na výpověď, dostává se personalista často na tenký led. Co všechno si musíte ohlídat, abyste se s odcházejícím zaměstnancem rozešli pokud možno v dobrém, nebo aspoň bez zbytečně vyhrocených emocí a finančních ztrát?

Řešíte výpověd zaměstnance? Dejte si pozor, aby bylo vše dle platné legislativy. Chcete vědět, jak to bude s odstupným? A co reorganizace pracovních pozic?


Vyhněte se pomluvám v práci

Vyhněte se pomluvám v práci
8.7.2019

Veselé historky z firemního večírku, svěřování starostí s dětmi nebo třeba debata o včerejším fotbalovém utkání. To všechno může být jen nevinná konverzace u oběda nebo odpolední kávy. Jenže pozorný a senzacechtivý kolega (a to bez rozdílu pohlaví) si z ní dokáže vytáhnout přesně těch pár vět, které by v jiném kontextu mohly vypravěči pěkně zavařit. A pokud jste si ke stolu přizvali firemní drbnu, tak za pár dnů možná nebudete věřit svým vlastním uším.

Jak zamezit šíření pomluv v práci? Ověřujte si fakta a hrajte na rovinu. Změňte zasedací pořádek. A nemyslete si, že v čistě mužském kolektivu máte vyhráno.


Chcete efektivní a spokojené zaměstnance? Zrušte píchačky!

Chcete efektivní a spokojené zaměstnance? Zrušte píchačky!
18.6.2019

Start u strojů v 6:00 a s úderem 14:00 pípnutí na ukončení pracovní doby? Tak tento striktní režim je vhodný opravdu jen v továrnách. Pokud ale máte firmu plnou “ajťáků, bílých límečků nebo kreativců” direktivní určení přesného příchodu a odchodu z práce jim nebude vyhovovat. A až si pořídí děti, je možné, že začnou uvažovat i o změně zaměstnání. Volnější časový režim se tak stává jedním z nejdůležitějších firemních benefitů.

Jaké firemní benefity ocení bezdětní zaměstnanci i rodiče s dětmi? Ukažte jim, že si vážíte jejich práce, a dopřejte jim více volnosti.


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779