Podrazy pro vlastní psychiku při hledání práce

19.2.2018

Právě jste ve fázi, že hledáte novou práci? Rozesíláte životopisy a ne vždy se zadaří, aby vás personalista pozval do výběrového řízení. A když se už na setkání dostanete, tak přijde zamítavá odpověď.  

Hlavu vzhůru!

Hledání a nalezení práce lze přirovnat k realitnímu trhu – i tam má každá nemovitost svého kupce. Je však zapotřebí trpělivost a rozvaha. Někdy je opravdu těžké udržet si během procesu hledání nového zaměstnání optimismus. Na druhou stranu těžko ohromíte personalistu, když z vás nejistota jen čiší.

Naše rada zní: „Nezoufejte!“

Myšlenky co sráží na kolena

 „Už tak dlouho hledám práci. Jsem vhodný kandidát? Budou stačit moje zkušenosti? Ta moje angličtina je prostě slabší. Zvládnu všechny testy?“ STOP! Těmto myšlenkám nedejte prostor ve vaší hlavě. Věřte si. Sami nejlépe víte, v čem vynikáte a jaké jsou vaše slabiny. Než vykročíte pravou nohou směr pohovor, připomeňte si, v čem jste dobří.

  

Lhát se nevyplácí

Odpovídejte od srdce s rozumem. Ne naučené odpovědi. Zkušený personalista to velmi rychle pozná. Pracujte na tom, co o sobě chcete říct, v čem jste opravdu dobří, co vás baví a naplňuje. Hlavně buďte sami sebou, žádné herecké výkony :-). A když se potkají vaše zkušenosti s nadšením pro věc – máte vyhráno.

Zamítnutím až na dno. Nebo ne?

Nepřijali vás? Neprošli jste do dalšího kola výběrového řízení? Nesrážejte své sebevědomí na dno. Berte to jako cennou zkušenost. Otevírají se vám další možnosti a můžete se zdokonalit. Co zlepšovat? Zeptejte se personalisty na zpětnou vazbu, proč jste neuspěli.

„Vysněnej džob“

Možná hledání zaměstnání trvá déle, než jste čekali. Už tolik netrváte na své „vysněné práci“. V podstatě už chodíte na pohovory na pozice, které nemají s tou „nej“ nic společného. Buďte trpěliví. Sepište si znovu seznam toho, co umíte, co by vás bavilo a naplňovalo a vrhněte se do hledání znovu. Po kvalitních zaměstnancích je teď na pracovním trhu „hlad“.

 

Svůj džob snů hledejte mezi aktuálně nabízenými pozicemi.
Přejeme vám hodně štěstí. 

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779