Digitální benefity nejsou jen pro mileniály

13.5.2019

Efektivně a ekologicky k dosažení work-life balance

Pokud firmu, nebo HR oddělení vedete už nějaký ten pátek, tak víte, že nejlépe pracuje odpočinutý a správně motivovaný zaměstnanec. Dosáhnout toho ale není nijak lehké. Zatímco dřív by stačily prémie a volno navíc, dnes je trend nabízet zaměstnancům i výhody, které mohou využít ve svém volném čase. Abyste ale nemuseli zřizovat několik pozic navíc, kde by se pracovníci zabývali jen vypisováním kartiček do divadla, počítáním stravenek a tisknutím slevových kódů, využijte výhod digitalizace benefitů.  

  • Stravenkové a sportovní karty

Nejjednodušším způsobem, jak si usnadnit práci, je zavést karty, na které každý měsíc zaměstnancům nahráváte konkrétní obnos. Ty už jsou v oběhu několik let. Ty stravenkové poskytuje například společnost Sodexo. Ze sportovních karet je nejznámější Multisport karta, která se dá využít v řadě relaxačních i sportovních zařízení.

  • Mobilní aplikace

O krok blíž digitálnímu věku je novinka společnosti Edenred. Ta je podobná stále oblíbenější aplikaci, která umožňuje nahrát si do chytrého telefonu všechny věrnostní kartičky, které vlastníte. Edenred jde ale ještě dál. Stravenkové a benefitní karty jsou propojené s Google a Apple Pay. Pouhým přiložením mobilu tak zaplatíte v restauraci i na tenisovém kurtu a nemusíte se už o nic dalšího starat.

 

Digitalizací benefitů k větší personalizaci

Už při používání systémů typu Cafeteria jste si určitě všimli, že nabídky některých služeb mizí doslova před očima a jiné jsou nevyužité po dlouhé měsíce. Do toho přidejte informaci z průzkumů napříč nejrůznějšími firmami, že pouze 40% zaměstnancům firemní benefity plně vyhovují. Jak ale dosáhnout toho, aby byl každý spokojen?

V případě digitalizace benefitů jednoduše. Můžete si zahrát na Velkého bratra a zanalyzovat, který zaměstnanec utrácí za kulturu, který chodí na squash a který využije třeba poukaz na masáž. Jednoduše jim pak můžete prostředky přesunout přesně tam, kde to ocení nejvíce.

 

Pomozte všem přijmout změny

I když se v poslední době hodně mluví o zaměstnávání mileniálů a generace Z, ve většině firem převažují zaměstnanci o generaci až dvě starší. Ti se narodili ještě do analogové doby a příval technologických novinek, které se na ně valí, je může trochu děsit. Vyjděte jim vstříc. Nezavádějte digitalizaci nárazově, ale nechte je si vybrat. Jakmile uvidí u ostatních, jak jednoduché je používat stravenkovou kartu nebo si stáhnout aplikaci do telefonu a platit tak obědy, ve fitku nebo v divadle, určitě se rádi přidají.

 

 

PODÍVEJTE SE NA FIRMU OČIMA ZAMĚSTNANCŮ

Zanechte kontaktní údaje a návrh termínu setkání. Do 24 hodin vás budeme kontaktovat.

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779