Headhunting

Headhunting neboli přímé vyhledávání (executive search) je cíleně zaměřený výběr a přímé oslovení kandidátů z řad konkurence. Tato metoda je ideální pro hledání úzkoprofilových odborníků či vrcholových manažerů.

 

Na rozdíl od standardního výběrového řízení firma neoslovuje kandidáty ani nezveřejňuje nabídku práce. Hlavním důvodem je, že kvalitní kandidáti na hledaných pozicích jsou ve většině případů zaměstnaní a práci aktivně nehledají.

 

Fáze headhuntingu:

  1. Analýza potřeb, cílů a očekávání v souvislosti s hledanou pozicí.

  2. Vytvoření tzv. Long List - seznam společností k oslovení. Klient může předat headhunterovi seznam tzv. Black List společností či kandidátů, které si nepřeje oslovit.

  3. Výběr vhodných kandidátů k oslovení.

  4. Vytvoření tzv. Short List - výběr kandidátů, kteří budou osloveni. Jejich oslovení s konkrétní nabídkou, psychodiagnostické testy, ověření referencí, vyhodnocení a příprava na pohovor u budoucího zaměstnavatele.

  5. Prezentace kandidátů, výběr nejvhodnějšího, dokončení procesu změny zaměstnání a uzavření smlouvy s novým zaměstnavatelem.Off-limits

Každý kandidát, který je úspěšně dosazen do firmy, získá označení “off-limist”. Po dobu dvou let nesmí být osloven firmou s žádnou jinou nabídkou. Dokonce ani v případě, že o to sám projeví zájem. Stejně tak nesmí být osloveni jiní lidé z firmy klienta.

Záruční lhůta

Zpravidla jeden rok garantuje headhunter (headhuntingová společnost) dodání nového kandidáta v případě, že dojde k rozvázání pracovního poměru s přijatým kandidátem. Nejen z tohoto důvodu headhunter po celou dobu záruční lhůty komunikuje s kandidátem i zadavatelem. Zjišťuje jak probíhá zapracování, zda jsou obě strany spokojeny atd.

 

 >> zpět na slovník <<

 

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779