Benefity, kam se podíváš

29.4.2019

Stravenky, týden dovolené navíc, vzdělávání, mobilní telefon - benefity, které jsou dnes běžným standardem. Originalitě se ale meze nekladou ani v této oblasti. Jakými netradičními benefity se firmy snaží motivovat své zaměstnance a nalákat do svého týmu “ty nejlepší z nejlepších”? 

Dovolené, co hrdlo ráčí

Jak by se vám líbilo mít dovolenou kdykoli si zamanete? Tedy, téměř kdykoli. Podmínkou je odvést svou práci kvalitně a včas, bez toho by to samozřejmě nešlo, a pak už je to na vás. Dovolenou můžete po domluvě se zaměstnavatelem čerpat kdykoli, a to na dobu, kterou zrovna budete potřebovat. Že je to nesmysl? Ukazuje se, že opak je pravdou. Podle průzkumů si zaměstnanci cení důvěry do nich vložené a nijak ji nezneužívají. Kdo by také nechtěl pracovat ve firmě, kde si vás zaměstnavatel váží a věří ve vás? Firmy si rovněž velmi dobře uvědomují jednoduchou rovnici: spokojený a odpočatý zaměstnanec = efektivní a loajální zaměstnanec.

V Česku se s tímhle benefitem nebály přijít například firmy Artin nebo Eyelevel. Pokud sníte o neomezené dovolené a míříte dál za hranice, můžete zkusit štěstí třeba v Netflixu nebo LinkedInu.

Podpora ušlechtilých činů

Pokud vás láká dobročinnost, ale už zkrátka nemáte kdy, nezoufejte. Některé firmy už našly řešení. Své o tom ví třeba společnost Salesforce, světové jednička v oblasti CRM a podnikových cloudových systémů, která propojila benefity s pomocí druhým. Snaží se tak podpořit své zaměstnance v tom, aby nemysleli jen sami na sebe, ale i na druhé. Díky tomu mají nárok na 6 dní placeného volna nad rámec doby, po kterou se věnují dobročinným aktivitám.

Potomci před a po

Trend dnešní doby hlásá - nejdřív kariéra, potom děti. Facebook se rozhodl neponechat nic náhodě, a proto ženám ve svých řadách nabízí příspěvek až 20 000 dolarů na zmražení vajíček. Slibně rozjeté kariéře tedy nic nestojí v cestě.
Pokud se ale přece jen něco zvrtne a založení rodiny se nedaří, jsou tady některé americké firmy, které kromě finanční podpory nabízejí třeba i pomoc s žádostí o adopci nebo odbornou pomoc právě při umělém oplodnění.

Narození potomka je beze sporu velký milník v životě a zároveň tučná suma v položce rodinných výdajů. Mnoho společností si tato fakta uvědomuje. Finanční příspěvek za přírůstek do rodiny dostávají například zaměstnanci LATECOERE Czech Republic nebo již zmiňovaného Facebooku. Ve Vodafonu mají zase novopečení tatínci nárok na 5 dní placeného volna, aby si svou novou otcovskou roli mohli v klidu vychutnat.

Kuriozita na konec

Jak zabezpečit svoji rodinu v případě vašeho úmrtí? Říkáte si, jak to souvisí s benefity? Jeden takový nabízí Google. Ten vyplácí partnerce či partnerovi zesnulého polovinu platu po dobu 10 let od této smutné události.

 

Hledáte tu svou vysněnou? Třeba se najdete na některé z OTEVŘENÝCH POZIC...

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779