Vystupte ze své komfortní zóny

25.9.2018

Aktuální situace na trhu práce v České republice se podbízí všem zaměstnancům. Za stejnou práci, stejné zkušenosti a dovednosti je firmy lákají na vyšší mzdu, lepší podmínky, benefity a kdoví co ještě. Nic je nenutí k tomu, aby na sobě víc pracovali, snažili se být o krůček před ostatními. Mají pocit, že to nepotřebují.

 

Nač se rozvíjet, když se o mě firmy přetahují?

 

Někteří se nechají zlákat a přesunou se se svými znalostmi jinam, jiní zůstávají. Proč? Je to věrný pracovník? Má na srdci blaho firmy? Nikoli. Jsou zaměstnanci, které nedrží u zaměstnavatele loajalita, ale pouze lenost. Neochota vystoupit z komfortní zóny (často i přes vlastní nespokojenost) a vyzkoušet něco nového. I takový zaměstnanec je pro firmu přínosem, avšak je limitovaný přesně definovanými povinnostmi a pracovní dobou.

 

A jak zaměstnavatel pozná takového uchazeče? Často už ve škole.

 

Někdo paří, jiný září

Ve své praxi se setkáváme se dvěma druhy kandidátů mladších ročníků (generace Y a Z), kteří si hledají práci. Jedni již v průběhu studia pracují na své odbornosti, nebo si vydělávají, aby získali nejen finance, ale i určité pracovní návyky. Ti druzí si „jen užívají“ studia. A zdaleka to nesouvisí s náročností školy či studovaného oboru.

 

Jak ve škole, tak v práci

Proč někdo v sobě dokáže najít energii a organizovat si čas studia, zkoušek a práce a někdo to má tzv. „na háku“? Přístup k řešení povinností a snahy vystoupit z komfortní zóny se projevuje i v práci a v pracovním životě. Je velký rozdíl mezi těmi, kteří vždy plní jen to, co musí a těmi, kteří mají snahu hledat řešení a udělat něco navíc.

 

 

Startovní čára je pro všechny stejná

Šanci mají na startovní čáře všichni stejnou. Základní škola, volba střední školy, vysoká škola, praxe, brigády, vlastní aktivity, první pracovní příležitosti. Možností, jak se zapojit, je dnes spousta. Záleží na každém, jak se jich chopí. A to je to, co často zaměstnavatel u mladších ročníků sleduje. Jejich zápal. Nejen v pracovním, ale i osobním životě.

Co myslíte? Po kterém kandidátovi zaměstnavatel sáhne raději?

  • Po tom, který se „veze“, brblá, stěžuje si a neudělá ani krok k tomu, aby něco změnil

  • nebo zvolí toho, který má v sobě náboj a energii jít kupředu. Dokáže vystoupit ze své komfortní zóny a vrhnout se (s kapkou rizika) do něčeho nového.

 

Ano, zpravidla Ti druzí dosahují ve svém životě větší spokojenosti (v osobním i pracovním životě), jsou na trhu práce žádanější a samozřejmě i lépe ohodnocení.

 

Zkuste i vy opustit svou komfortní zónu a porozhlédněte se, jestli v naší nabídce najdete pozici, po které toužíte.

 

 

Hlavní kancelář

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno

IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Brno

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

Praha

APROFES, s.r.o.
Paříkova 11a
190 00 Praha 9

praha@aprofes.cz
Tel: +420 606 089 306

+420 603 456 779