Spoutejte činnosti procesním auditem

20.2.2019

Nikdo nestíhá. Všichni dělají vše, ale nikdo za nic nenese zodpovědnost. Když je problém, každý ukáže prstem na toho druhého. Znáte to ze své firmy? Pak je nejvyšší čas na audit procesů. Díky procesnímu auditu si totiž můžete ušetřit nejen své nervy, ale také hodně peněz.

 

Procesy jsou motorem každé firmy.

 

Procesní audit pomáhá zmapovat všechny činnosti, které ve společnosti (nebo její části) probíhají. Odhaluje silné a slabé stránky odpovědnosti a pravomocí zaměstnanců. Zkoumá vytíženost a efektivnost jednotlivých pracovníků/oddělení. Navrhuje doporučení pro zefektivnění konkrétních procesů.

Analýza vstupů a výstupů

Cílem procesního auditu je identifikovat, kde leží v organizaci největší rezervy ve výkonnosti a návaznosti jednotlivých procesů. Analýza vstupů a výstupů jednotlivých procesů, které na sebe navazují či jsou propojeny jiným způsobem ukáže, na kterých místech dochází k chybám či zdržení.

 

Cíle procesního auditu

Procesní audit může být zaměřen na celou firmu nebo na její část (pouze konkrétní/problematické procesy). Cílem je analýza provázanosti a návaznosti jednotlivých procesů, přehled vytíženosti zaměstnanců/oddělení. Na základě těchto zjištění odborník vytvoří mapu procesů, kterou reviduje, optimalizuje a navrhne změny.

 

Efektivní procesy dělají efektivní firmu.

 

Co vám přinese procesní audit?

  • Zjednodušení procesů
  • Zlepšení bezpečnosti
  • Snížení nákladů
  • Minimalizace rizik
  • Zpřesnění odpovědnosti
  • Zlepšení kvality
  • Zrychlení procesů

Kdo provádí procesní audit

Procesní audit zpravidla provádí skupina expertů nebo externí firma, která používá referenční model nebo zkušenost, vůči které porovnává skutečnost. V rámci procesního auditu se používá některá z metod analýzy procesů.


Optimální nastavení firemních procesů a odpovědnosti je stále důležitějším tématem, a to ve všech odvětvích a oborech. Na mnoho problémů si firma zadělává nedůsledně nastavenými procesy. Řešení je však jednoduché = PROCESNÍ AUDIT.

 

Dopřejte vaší firmě procesní audit z rukou odborníků

Zanechte kontaktní údaje a návrh termínu setkání. Do 24 hodin vás budeme kontaktovat.


Štítky: Personalistika

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779