Nábor pracovníků hotov? Jak je začlenit, aby vám neutekli

10.11.2018

Máte za sebou úspěšný nábor pracovníků, mise ale není splněna. Konkurence a poptávka po lidech je obrovská, musí u vás být spokojení. Teď je třeba je začlenit do týmů, aby vám brzy neutekli.

 

Mnoho firem vůbec neřeší nováčkův příchod do firmy. První dny i týdny se tak nový zaměstnanec potácí nejistě po firmě, následuje svou intuici a snaží se nepřekážet, a dokonce se i nějak smysluplně zapojit. Ano, takto se opravdu cítí nováčci v mnoha firmách! Budujete zodpovědně employer branding? Pak vylaďte onboarding nových zaměstnanců. Pocity z doby nástupu si totiž lidé v sobě dlouho nesou a ovlivní to jejich názor na vaši firmu na dlouhou dobu.

Jak na bezvadný onboarding

  •  Nováček většinou nenastupuje hned druhý den po interview. Pravděpodobně se s ním domluvíte na konkrétním datu nástupu, které nastane až za několik týdnů. Buďte ale se svým budoucím zaměstnancem v kontaktu i po dobu tohoto “prostoje”. Informujte ho o novinkách, které se mezitím na jeho budoucím pracovišti dějí, pozvěte ho na akce, které jeho budoucí zaměstnavatel pořádá.
  • Nastal den N, tedy den nástupu. Personalista nebo delegovaný kolega provede nováčka po firmě, povykládá mu o fungování firmy, seznámí ho s jeho týmem a nejbližšími spolupracovníky. Ukáže mu, kde si může uvařit čaj/kávu, doporučí mu, kam si zajít na oběd. Vysvětlí, jak se to má s docházkou, žádostmi o dovolenou, vykazováním lékařské prohlídky… Banality? Ale velký efekt.
  • A nezapomeňte na přivítací akci, díky které se nováček bude cítit opravdu vítaný a chtěný - pozvěte třeba všechny nově nastoupivší na oběd, kde se budou moci seznámit i s lidmi mimo svůj nejbližší tým. Třeba s lidmi z marketingu nebo mzdové účtárny. TOHLE jsou totiž věci, které nakopnou pracovní motivaci nováčků jako máloco jiného.

S chutí do recruitmentu!

Zanechte kontaktní údaje a návrh termínu setkání. Do 24 hodin vás budeme kontaktovat.

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779