Recruitment bez námahy? Pečujte o značku zaměstnavatele

Recruitment bez námahy? Pečujte o značku zaměstnavatele
31.1.2023

Pryč jsou ty doby, kdy jste na web nebo pracovní portál vyvěsili náborový inzerát (klidně pochybné kvality) a během hodiny vám do schránky přistály desítky odpovědí. Bylo z čeho vybírat, uchazeči o práci mezi sebou bojovali. Dnes se situace zcela obrátila a perou se mezi sebou firmy. Svádí boj o ty nejlepší talenty, aby si je urvali pro svůj píseček. Nezaměstnanost je v Česku nízká a pracovních pozic je stále víc než dost, jak tedy získat uchazeče na svoji stranu?

Recruitment bez námahy? Vybudujte úspěšnou značku zaměstnavatele a šikovní uchazeči k vám budou přicházet sami.


Zkušenost nezná hranic: Nábor zaměstnanců 55+

Zkušenost nezná hranic: Nábor zaměstnanců 55+
10.1.2023

Různé zatěžkávací zkoušky, jako jsou ekonomická krize nebo pandemie, vrhají mnohé firmy do nelehké situace. Většina firem se potýká s akutním nedostatkem lidí a najít kvalitního uchazeče bývá často mission impossible. Spousta firem tak už pochopila, že na nábor zaměstnanců musí jít od lesa a pustí se do hledání talentů i mezi skupinami, které se jim dlouhodobě z hledáčku vytrácely. V minulém článku jsme se věnovali recruitmentu absolventů, teď se podívejme na zaměstnávání generace Baby boomers.

Nábor zaměstnanců z generace Baby boomers byste rozhodně neměli opomíjet. Proč jsou zaměstnanci nad 55 let skvělou volbou i pro vaši společnost?


8 tipů pro efektivní recruitment: Neplýtvejte při náboru zdroji

8 tipů pro efektivní recruitment: Neplýtvejte při náboru zdroji
31.12.2022

Někdy je složité najít rozumný kompromis v oblasti náboru nových zaměstnanců. Nábor je natolik důležitá událost v životě firmy, že jej nesmíte v žádném případě podcenit a upéct jej tak nějak narychlo. Na druhou stranu byste jej neměli ani přepálit. Nábor dokáže sežrat hodně peněz a času, pokud se nedělá rozumně. Jak tedy na efektivní recruitment? Máme pro vás pár tipů.

Efektivní recruitment bez zbytečných chyb — 8 tipů, jak zvládnout nábor pracovníků rychle, kvalitně a bez dlouhých prostojů.


Jak zvládnout recruitment absolventů levou zadní

Jak zvládnout recruitment absolventů levou zadní
23.12.2022

Jak by vám potvrdila velká většina firem, urvat si pro sebe na trhu práce kvalitní lidi je v posledních letech skutečně tvrdý oříšek. Spoustu oborů trápí nedostatek šikovných zaměstnanců. A tak si firmy hledají nové cestičky a začínají lovit i ve vodách, kterým se dříve raději vyhýbaly. Firmy například čím dál častěji hledají talenty mezi čerstvými absolventy, vzdávají se požadavku na praxi a mnohem raději si je sami vychovají a proškolí.

Recruitment absolventů má svá specifika. Víte, jak na úspěšný nábor mladých uchazečů po škole? Co vám prozradí jejich CV a na co absolventi slyší?


Proč je recruitment s personální agenturou výhra

Proč je recruitment s personální agenturou výhra
30.11.2022

„Máme vlastního personalistu, proč bychom si tedy na recruitment najímali externí personální agenturu?“. To je velice častý argument, se kterým přichází denně do styku velká část HR komunity. Už dávno se však přišlo na to, že některé služby je dobré outsourcovat, ať už se jedná o IT, marketing, účetnictví nebo právě HR. To ale v žádném případě neznamená, že máte vyhodit celé vaše oddělení, ba právě naopak. Interní i externí kolegové mohou velmi efektivně spolupracovat a uvidíte, že výsledky se brzy dostaví.

S personální agenturou zvládnete recruitment těch největších talentů levou zadní. Proč je lepší zvolit externí personalisty?


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779