Pasivní kandidáti: 7 tipů, jak oslovit i ty, kdo teď práci aktivně nehledají

Pasivní kandidáti: 7 tipů, jak oslovit i ty, kdo teď práci aktivně nehledají
21.8.2023

Tradiční metody inzerování často už nestačí. Zejména u klíčových pozic může být hledání perfektních zaměstnanců náročnější než kdy dříve. Značnou část pracovního trhu tvoří pasivní kandidáti – ti, kdo novou práci momentálně aktivně nehledají, pro vaši firmu však mají obrovský potenciál. Přinášíme vám 7 osvědčených tipů, jak pasivní kandidáty do vaší firmy přilákat.

Novou práci aktivně nehledají, pro vaši firmu však mohou být skrytým pokladem. Jak pasivního kandidáta oslovit?


Když ‚‚mlčeti zlato‘‘ neplatí - proč a jak komunikovat s neúspěšnými uchazeči

Když ‚‚mlčeti zlato‘‘ neplatí - proč a jak komunikovat s neúspěšnými uchazeči
10.7.2023

Špatné zprávy nesděluje rád snad nikdo. Život ale je o tom, že se občas nedaří. Nejen doma, ale i v zaměstnání. Žebříček nepříjemných záležitostí personalisty nejspíš vede oznámení o rozvázání pracovního poměru nebo neprodloužení pracovní smlouvy. Odmítnutí neúspěšného uchazeče o práci je hned v závěsu za nimi. A možná to je důvod, proč je stále pro některé ‚‚normální‘‘ se tomuto úkonu vyhýbat. Chyba? Ano, chyba. Velká a navíc několikanásobná.

Proč nenechávat na pochybách neúspěšné uchazeče o zaměstnání a jak jim nepříjemnou zprávu šetrně a strategicky sdělit?


Náborový inzerát: Odhoďte zažité stereotypy

Náborový inzerát: Odhoďte zažité stereotypy
17.6.2023

Základem kvalitního a efektivního recruitmentu je v první řadě employer branding. Budování značky zaměstnavatele je komplexní a kontinuální činnost, díky které budete dlouhodobě sklízet sladké ovoce. Jedním ze střípků celé recruitment strategie je tvorba náborových inzerátů. Šikovně napsaný text zaujme na první pohled a může hrát klíčovou roli v získávání talentů na dost napjatém trhu práce. Prozradí toho totiž dost i o celé atmosféře uvnitř firmy. Chcete-li v množství pracovních nabídek vyniknout, vsaďte na zaručené tipy.

Jak napsat náborový inzerát, který přitáhne pohledy kvalitních kandidátů? Poradíme, jak prodat nabízenou pozici těm nejlepším uchazečům.


Jak využít LinkedIn pro úspěšný recruitment?

Jak využít LinkedIn pro úspěšný recruitment?
7.6.2023

Za poslední roky se v oblasti náborových technik udály docela velké změny. Kvůli pandemii, která nás zasáhla, se během vládních restrikcí život víceméně přenesl do online prostoru a pozornost se čím dál víc přesouvala k sociálním sítím. Na poli recruitmentu si samozřejmě nejlépe stojí profesní platforma LinkedIn, kterou v Česku využívá každý pátý. Jak co nejlépe využít LinkedIn k úspěšnému náboru?

Recruitment na LinkedIn je hudba budoucnosti. Zapomeňte na staré techniky náboru, využijte sílu profesní sociální sítě. Poradíme, jak na nábor talentů.


Zaměstnávání rodičů: Využijte naplno jejich potenciál

Zaměstnávání rodičů: Využijte naplno jejich potenciál
11.4.2023

Zaměstnancům už ke spokojenosti v práci dávno nestačí jenom vysoký plat. Čím dál víc si uvědomují hodnotu svého volného času, touží po work-life balance, tzn. skloubení profesního a soukromého života. Na druhé straně zaměstnavatelé, dlouhodobě se potýkající s nedostatkem lidí, hledají kvalitní personální zdroje, které bývaly v dobách hojnosti spíše přehlíženy. Někdy vyloženě záměrně. V tomto článku se podíváme na to, jak zaměstnávat rodiče malých dětí. Jaké jsou jejich potřeby na pracovišti, jaké výhody přinášejí firmám a jak mohou zaměstnavatelé využít jejich potenciál na maximum?

Zkuste obohatit svůj pracovní tým rodiči malých dětí. Mají zkušenosti a odhodlání. Zaměstnávání rodičů je zbytečný strašák. Zameťte s ním jednou provždy.


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779