Práce pro absolventy: Výzvy a příležitosti

Práce pro absolventy: Výzvy a příležitosti
6.6.2024

Práce pro absolventy je téma, které se dotýká jak čerstvých absolventů, tak zaměstnavatelů. Jaké výhody a nevýhody přináší zaměstnávání absolventů? A jak k vám do firmy přilákat ty nejlepší talenty?

Práce pro absolventy. Zjistěte, jaké výhody a jaká úskalí přináší zaměstnávání absolventů a jak přilákat ty nejlepší talenty do vaší firmy.


Horizontální kariérní růst: Aby vám lidé neutíkali

Horizontální kariérní růst: Aby vám lidé neutíkali
15.5.2024

Pracovní život je plný různých cílů a ambicí, a právě to ho dělá tak zajímavým. Nedávná konverzace s uchazečkou o práci nám ukázala, že touha posouvat se vpřed není vždy spojena s postupem nahoru. ‚‚Nové místo si hledám, protože bych chtěla zkusit novou pozici. U nás bych se mohla posunout jedině na manažerku, ale to mě neláká,‘‘ sdělila nám.

Manažerem se stát nechtějí. Jak tedy podpořit jejich kariérní růst, aby u vás ve firmě zůstali? Přečtěte si 3 praktické tipy a talenty si udržte.


Fluktuanti aneb co je správná délka setrvání na jedné pozici?

Fluktuanti aneb co je správná délka setrvání na jedné pozici?
12.4.2024

V oblasti lidských zdrojů se často opakuje jedna mantra: ‚‚Kdo mění práci po roce, ten je fluktuant.‘‘ Není tento názor už po expiraci? Pojďme se společně zamyslet, co je vlastně ta správná délka setrvání na jedné pozici.

Je rok příliš málo? Je deset let až moc? Zjistěte, jaká je správná délka setrvání na jedné pozici. Jaká úskalí a přínosy pro vaši firmu fluktuant?


Moderní rodičovství = ¾ úvazek

Moderní rodičovství = ¾ úvazek
15.3.2024

Když se rodiče snaží skloubit rodinu a práci, často jim to může připadat, jakoby se snažili jednou rukou hrát na flétnu a druhou zároveň na klavír. Zvláště při zaměstnání na plný úvazek se stává hledání rovnováhy mezi péčí o děti a profesními povinnostmi náročným maratonem. Ačkoliv se zdá, že svět se pomalu mění, firmy pod nohy rodičů stále hází překážky, které jim v dosažení ideální rovnováhy brání. ¾ úvazek má přitom výhody pro obě skupiny.

¾ úvazek nabízí rovnováhu mezi péčí o děti a prací. Proč se pro tuto alternativu stále rozhoduje tak málo firem? Jaké přináší výhody rodičům i firmám?


Co s uchazeči 50+?

Co s uchazeči 50+?
27.2.2024

Při hledání práce se členové Generace X, tedy padesátníci, často setkávají s mnoha stereotypy. Někteří tvrdí, že neumí pracovat s technologiemi, že budou nemocní, že se těžko přizpůsobují mladšímu kolektivu.

Uchazeči nad 50. Co je pravdy na stereotypech, které o nich kolují? Objevte potenciál, který mají pro vaši organizaci.


Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779