Executive search

Executive search (= přímé vyhledávání) - nejen časově náročný proces hledání vhodného kandidáta na manažerskou nebo specializovanou pozici. To je obtížné pro samotnou firmu, proto executive search provádějí personální agentury.

Jde o náročný proces zahrnující několik kroků:

  • Agentura musí pochopit přesné potřeby firmy pro hledanou pozici, sestavit profil kandidáta, vyjasnit motivaci, důvod obsazování pozice.

  • Vybere ze svých dostupných zdrojů potenciální osoby splňující hledaný profil - jde o kandidáty, které agentura již zná a vyhodnotí jako vhodné pro danou pozici (tzv. long list) + následně z nich “fyzicky” představí firmě pouze ty, kteří ji zaujmou (tzv. short list). Agentura zajišťuje detailní prověření kandidátů.

  • Ve finále pomůže personální agentura v případě zájmu s pracovní smlouvou atp.


Pro firmu hledající manažera či specialisty je oslovení agentury možností získat kandidáta, jenž je v dané době nejlepší dle aktuální situace na pracovním trhu, který agentury znají dokonale. Zároveň má agentura kontakty na vhodné kandidáty a také je schopná shromáždit informace, k nimž firma nemá přístup. Výhodou je pro hledající firmy také časová úspora a diskrétnost nebo nalezení nestandardního člověka. Po celou dobu procesu získává firma od agentury cenný feedback - ten je výhodou i pro kandidáty, kteří procesem projdou. Aprofes nabízí executive search v Praze i Brně.

 

>> zpět na slovník <<

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779