Jak personální společnost vyhledává zaměstnance pro firmy

18.9.2018

Proces náboru se v jednotlivých společnostech liší. V menší firmách si o přijetí/nepřijetí rozhodne majitel/personalista hned ve druhém kole. Ve větších společnostech (a při odbornějších či manažerských pozicích) je proces náboru složitější a trvá o něco déle.

Na počátku spolupráce s personální agenturou je uzavření smlouvy. V ní se společnost a personální agentura dohodnou na podmínkách (dle pozic, délky spolupráce, garanční lhůty atd.).
Každá hledaná pozice musí být přesně specifikována. A nejde jen o nabídku práce, jakých najdete na "jobsu" stovky. Jde o informace o typu osoby, struktury týmu či společnosti, možnostech růstu, zázemí společnosti, zodpovědnosti a stresu na dané pozici.


Ve chvíli, kdy si personální společnost s firmou vyspecifikuje hledanou osobu, pustí se agentura do hledání zaměstnance.

První kontakt při hledání zaměstnance je klíčový

Osobní pohovor s konzultantem personální společnosti je prvním kontaktem s uchazečem. Je velmi důležitý. Právě personální konzultant rozhodne o tom, zda uchazeč projde sítem. Podrobí uchazeče testování dle požadavků pozice. Uchazeči o náročnější pozice často podstupují psychodiagnostické testy, které napoví zaměstnavateli něco o jejich osobnosti a potenciálu, který nabízí.
Nenechte se ale mýlit. I v opačném směru to musí fungovat. Personální konzultant předává uchazeči vyčerpávající informace o pozici, firmě, firemní kultuře a podobně.

Pozvánka do dalšího kola

Hrubým sítem projde jen pár uchazečů. Ti jsou představeni zástupcům společnosti. V lepším případě dochází k výběru či představení ještě užšího výběru managementu firmy. V horším případě se vrací vše na stůl personální agentury a začíná se od začátku (dle upravených kritérií).

Uzavřením smlouvy to nekončí

Hledání zaměstnance pro personální společnost nekončí uzavřením pracovní smlouvy s vybraným uchazečem. Po uzavření smlouvy následuje ještě garanční lhůta, po kterou personální společnost zaručuje vyhledání nového zaměstnance v případě, že dosazený kandidát ze společnosti v dohodnuté době odejde. (přesné důvody ukončení pracovního poměru jsou specifikovány ve smlouvě).

 

Spolupráce s personální společností nejednomu podnikateli rozvázala ruce.Vyzkoušejte ji i vy.

 

Chci najít ty správné lidi

Zanechte kontaktní údaje a návrh termínu setkání. Do 24 hodin vás budeme kontaktovat.

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779