7 NEJ na pracovních pohovorech v Aprofesu

19.5.2017

 Nahlédněte pod pokličku toho NEJ, co jsme na pohovorech zažili. A pokud máte i vy nějaký ten pohovorový “špek”, napište nám na náš Facebook :)

NEJkurioznější fotka kandidáta na CV

Při procházení životopisů narazíte na spoustu podivuhodných obrázků. NEJkurióznější pro mě byla fotografie křečka s činkami v tlapkách. Všichni jsme se těšili, kdopak se asi za touto fotografií skrývá. Byl to mladý, veselý a opravdu svalnatý chlapík. Na nevhodnost fotky jsme ho na pohovoru upozornili. Slíbil, že se polepší :)

NEJ hláška kandidáta

Některé hlášky vám prostě vyrazí dech. Tato patří rozhodně mezi ně: “Tak mě tady máte a jsem zvědavá co se mnou uděláte.”

NEJ odmítnutí pozvání na pohovor

“Já sice hledám, ale nechci s tím zbytečně ztrácet čas.” K tomu není co dodat. Komu není rady, tomu není pomoci.

NEJhorší způsob, jak se dá pokazit téměř vyhrané výběrové řízení u klienta

Sundat si sako u klienta bez povolení.

NEJvtipnější předložení dokladů o vzdělání

Ke každému pohovoru patří předložení dokladů o vzdělání. Ať už je to maturitní vysvětčení či diplom z vysoké školy. Kandidát, říkejme mu třeba Jirka, to pojal po svém. Při žádosti o předložení dokladů mi podal do ruky diplom i s rámečkem, tak jak ho sundal ze zdi. Buď si chtěl ušetřit práci nebo ho nenapadlo diplom z rámečku vytáhnout. Kdo ví :)

NEJzajímavější informace, kterou jsem se při pohovoru od kandidáta dozvěděla

Hledala jsem pozici skladníka do nejmenované pražské firmy. Uchazečů se vystřídalo mnoho. Jeden z nich mi ale utkvěl v paměti. Pán kolem 50let mě na půl hodiny odzbrojil zajímavou přednáškou o tom, proč jsou v Praze přemnožená divoká prasata. Neměla jsem tu sílu ho v zápalu vyprávění přerušit. Nabízenou práci bohužel nezískal. Nezapomenutelný zážitek ovšem v naší firmě zanechal.

NEJhorší kandidát

Ne vždy je pohovor příjemným zážitkem. Občas je to pěkná fuška. Nejhorší kandidát, kterého jsem měla tu “čest” pohovorovat dorazil o hodinu později, vypadal, jako by ho právě přejel autobus a díky velmi silné hladině alkoholu v krvi nebyl takřka schopen mluvit. Z pohovoru ani jakékoliv další spolupráce nebylo nic.

A abychom si neutahovali jen z uchazečů, i já jsem si zapsala jeden trapas. Byl horký červencový den. Sluníčko pralo do oken a já si udělala pohodlí a osvobodila na chvíli své nohy ze zajetí lodiček. Netrvalo to dlouho a ozval se zvonek hlásající příchod klientky. Poslepu jsem zalovila nohama po obutí a šla ji přivítat. Při letmém pohledu na své nohy by se ve mě krve nedořezal. Jedna bota černá, druhá bílá. Klientka zachovala dekórum a nehla brvou.

Když odešla, musela jsem se opravdu nahlas rozesmát. No co, jsou horší věci na světě a alespoň mi boty ladily s mou černobílou puntíkatou sukní. :)

 

Máte schovaných také pár svých NEJ? Jaký trapas jste ulovili na pohovoru vy? Podělte se s námi.


Štítky: Hledám práci

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779