Nabídka práce pro šampióny? Vylaďte své dovednosti

10.1.2018

Máte rezervy v nějaké zásadní oblasti, která je dnes v kurzu? Nebo se jen chcete zdarma či levně naučit něco nového/zajímavého a moct si tak vybírat z barevnější palety nabídek práce? V dnešní online době žádná věda! Využijte internet ve svůj prospěch - nabízí spoustu příležitostí, stačí sáhnout (stáhnout) a vybrat pro sebe to pravé z nekonečné nabídky internetové studnice vědomostí.

Nemusíte být IT guru, ale…

Ucházíte se o administrativní pozici, která je spojená s prací na počítači? Pak je pro vás znalost wordu a excelu jako znalost čtení a psaní. Prostě základ!

Portály pro vaše samostudium

Informace, informace, informace. Bez nich dnes nedáte ani ránu. Proč si je nenačerpat, když jsou dnes tak snadno dostupné.

V poslední době vzniklo několik portálů, které si zaslouží vaši pozornost. Získejte přístup k on-line kurzům a zvyšte tak svůj kredit na pracovním trhu. Vybrali jsme pro vás:

  • SEDUO  v tuto chvíli nabízí cca 130 videokurzů, z toho je asi čtvrtina zdarma. Můžete vyzkoušet např. “Jak úspěšně najít práci” nebo “Naučte se konečně anglicky”.

  • Když už jsme u té angličtiny - www.duolingo.com vám pomůže s každodenním procvičováním anglického jazyka. 
  • Láká vás reklama, marketing či chcete svými texty plnit weby? Začtěte se do e-bookové triologie copywriterského mága Otty Bohuše na http://ottocopy.cz/ebook-zdarma. 

  • Denně ťukáte do klávesnice? Mažete, upravujete, opravujete a přepisujete? Psaní všemi deseti vám výrazně zrychlí a zefektivní práci. Vyzkoušejte zdarma https://www.psanihrave.cz (plný přistup ke kurzu je zpoplatněný, ale není to nijak závratná částka). 

  • Zajímá–li vás oblast práva, prozkoumejte stránky http://www.nostis.org. Nabízí zdarma online kurzy a přednášky z oblasti rodinného, vlastnického a sousedského práva či práva a businessu. 

  • Naučmese.cz - ano, naučte se za dvě tři stovky například, jak vybudovat vlastní start-up, jak úspěšně prodávat… nebo zde můžete naopak nabídnout světu svůj vlastní workshop a naučit ostatní něco, v čem jste dobří a dělá vám radost. 

  • Internet a marketing hýbe světem. Pokud si chcete osvojit základní znalosti o digitálním marketingu, zabrouzdejte na kurz od společnosti GOOGLE - https://learndigital.withgoogle.com/digitalnigaraz/. Naučí vás jak ovládnout SEO, základy datové analýzy, sociální sítě, budování e-shopu a mnoho dalšího, plus můžete získat certifikát od Google (nezapomeňte si jej pak uvést v CV). 

  • TED a spol. O “Tedovi” už jste možná slyšeli, jen jste si dosud nenašli čas s ním strávit čas? Obrovská škoda! Na TEDu si můžete zdarma poslechnout ty nejzajímavější lidi z nejširší oblasti veškerého lidského dělání a snažení. Navíc v angličtině, takže díky přednáškám TED zlepšíte také svou jazykovou vybavenost. Motivující je, že prakticky každý v nabídce najde téma, které ho zajímá.

Ženy v IT

Začali jsme u IT a u něj také skončíme - protože tahle branže prostě táhne a potáhne i v budoucnu. Je potřeba stále více IT lidí nejen na vývoj, ale také na testování softwaru. 

Nabídka práce vysoce převyšuje počet adeptů, proto IT firmy postupně přišly na to, že musí hledat i v netradičních vodách. Přehodnocují předsudky (IT jako doména mužů) a otevírají dveře vývojářských a testerských kanceláří ženám. Jde o lukrativní doménu se skvělými prognózami do budoucna, takže už i ženy, které nestudovaly na IT fakultách, pokukují v praxi po možnosti změny své kariéry

Zvláště pro ženy a dívky, které chtějí změnit obor a vybudovat si kariéru v oblasti informačních technologiích, je určen “holčičí projekt” https://www.czechitas.cz/cs/.

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779