Poznejte užitečné tipy pro účinný recruitment

11.3.2020

I spící by si všiml děr, které na trhu práce vytvořili chybějící zaměstnanci. Nedostatek pracovní síly však není jediným důvodem, proč byste měli úroveň vlastního náborování bez ustání vylepšovat. I kdyby se situace znenadání obrátila a poptávka převyšovala nabídku, bude stále ve vašem zájmu, aby ti nejschopnější lidé chtěli být součástí právě vaší firmy. 

Recruitment a image jdou ruku v ruce

Úspěšnost náboru nových zaměstnanců z velká části závisí na tom, jak se vaše firma prezentuje. 

  • Webové stránky musí mít úroveň. V náboru vám pomůže vkusný vizuál i na první pohled profesionální prezentace.

  • Dává o sobě vaše firma dostatečně vědět? Využívejte dostupné komunikační kanály. Webovky, třebaže sebelepší, už dnes nestačí. Máte vlastní facebookový účet? A přidáváte na něj pravidelně příspěvky? Co Linkedin? A Instagram? V každém případě se držte zásady, že méně je někdy více a že kvantita by neměla vyhrát nad kvalitou. Lepší jeden propracovaný Facebook než víc prázdnotou zejících účtů na všech kanálech. 

  • Hledáte skvělého zaměstnance? Pak potřebujete skvělý inzerát. Takový, který zaujme. Tipy jsme už před časem sepsali v samostatném článku. Zahoďte otřepaná klišé, použijte trochu fantazie, aby měl váš inzerát šmrnc - zároveň se ale vyjadřujte jasně a stručně, ať potenciálnímu vhodnému kandidátovi neunikne, že opravdu chcete zrovna jeho. 

  • Sledujte konkurenci. Můžete se tak inspirovat i poučit z chyb, které už před vámi udělal někdo jiný.

Pohovorem vše začíná. Ale nekončí 

  • Cesta, kterou jdou všichni ostatní, vždycky nemusí být ta jediná správná. Povzneste se nad předsudky. Fakta jsou taková, že stále více firem například hledá své IT pracovníky mezi ženami a padesátníci se stali atraktivním cílem recruiterů. 

  • Pokud to alespoň trochu jde, dopřejte zaplnění pozice čas. Správný člověk se obvykle najde, i když to třeba chvíli potrvá. 

  • Požádejte své lidi, aby vám se získáváním nových lidí pomohli. Spokojený zaměstnanec vystačí za deset sebelepších náborových inzerátů.

  • Veďte pohovor na úrovni, bez všech otřepaných náborových frází

  • Opravdu důležitý bod se týká začleňování do kolektivu. Když už správného člověka najdete, nenechte ho odejít. Vyvarujte se chybám, které často vedou k tomu, že nováčci na své pozici nepřežijí zkušební dobu. Adaptace nových zaměstnanců je rovněž součástí recruitmentu.

POTÍŽE S NÁBOREM? PŘIJĎTE SE PORADIT

Zanechte kontaktní údaje a návrh termínu setkání. Do 24 hodin vás budeme kontaktovat.

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779