Osm pilířů, co vás podrží v nové práci

25.4.2018

Výběrové řízení máte v kapse, vysněná pozice je vaše. Stojíte před novou pracovní výzvou, očekávání všeho nového je na místě. Jaký bude šéf, jací kolegové? Jak se vám bude dařit obstát a nezklamat?

Úspěch vychází z vás

Čekáte-li výčet doporučení a zaručených rad, trochu vás překvapíme. Máme pro vás totiž seznam osmi oslňujících vlastností - osvojte si je a hýčkejte. Šéf bude nadmíru spokojený a stanete se „žádaným zbožím" v týmu.

Pokud tápete s vlastním hodnocením, nebojte se psychologického testování. Jdeme na to.

Opěrné body vaší kariéry

Nic nového pod sluncem, základem všeho je pracovitost. Zašívání se v kuchyňce a dělání, že "něco děláte", rozhodně nebude ideální start. Jasně a stručně – bez pracovitosti nemáte šanci.

Někdo má a někdo ne. Řeč je o pečlivosti. Vy, co patříte mezi pečlivky, kroutíte nevěřícně hlavou nad tím, že si kolega nevšiml odskočeného odstavce v poslední vypracované zprávě. Jemu to přijde jako malichernost, Vám se z takové nepořádnosti ježí vlasy. Co když bude vaši zprávu kontrolovat šéf puntičkář? Někde jsem četla, že pečliví lidé žijí déle, v práci jsou šťastnější a vydělávají více peněz. Nestojí to za trochu úsilí navíc?

Vlastnost, která má veliký dopad na lidi kolem vás - spolehlivost. Že přijdete do práce včas a splníte si své povinnosti, s tím se automaticky počítá. A teď se vžijte na malý okamžik do kůže svého nadřízeného. Chtěli byste trávit neděli opravováním práce po někom, kdo ji neodevzdal včas a správně? Pravděpodobně ne. Ano, on je za to patřičně placený, ale ne nadarmo se říká, že spokojený šéf rovná se spokojený zaměstnanec.

Klíčová vlastnost k úspěchu celé firmy? Často podceňovaná týmovost. Sehraný tým umí zázraky. Návod je jednoduchý, ctěte pravidlo „jeden za všechny, všichni za jednoho" a máte vyhráno. V opačném případě můžete pěkně narazit a rozklížit vztahy celého týmu. Ztracená důvěra se nezískává zpět úplně snadno.

Jste ve firmě čerstvý vítr, můžete přicházet s nápady, podněty a vychytávkami ke zlepšení. Za aktivitu jsou plusové body jisté. Ale pozor! Všeho moc škodí, šplhouni v oblibě nebývají (alespoň ne u kolegů a obzvláště v nové práci).

Pokrok jde stále dopředu. Ochota vzdělávat se a rozvíjet je nyní nepostradatelnou součástí zaměstnanecké výbavy. Nenechte si ujet vlak a učte se, učte se, učte se.

Flexibilita - schopnost pružně reagovat. Zůstat v práci déle, protože finišujete důležitý projekt. Šéf potřebuje něco přepracovat a včera bylo pozdě. OK (občas). Poběžíte-li však k mobilu kvůli každému pípnutí, nejenže vám to může začít časem vadit, ale také se nebudete moci plně ponořit do rozdělané práce a dokončení bude trvat déle. Čili všeho s mírou.

Připomínám, co jsem zmiňovala výše v obráceném gardu - spokojený zaměstnanec rovná se kvalitně odvedená práce a ta se rovná spokojený šéf.

Osmou, avšak neméně důležitou vlastností je komunikativnost. Komunikace je základem každého vztahu - toho pracovního nevyjímaje. Tedy stručně a jasně jako na začátku našeho výčtu. Do hlavy Vám nikdo nevidí, beze slov to nepůjde.

 

Malý tip navíc! Nezapomínejte na úsměv, s tím jde přece všechno líp :-)

Přejeme vám spokojený start v novém zaměstnání, opřete se o své dobré vlastnosti a vplujete snadno do nové práce jako nůž do másla.

Hlavní kancelář

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno

IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Brno

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

Praha

APROFES, s.r.o.
Paříkova 11a
190 00 Praha 9

praha@aprofes.cz
Tel: +420 606 089 306

+420 603 456 779