Poděkujte zaměstnancům nezapomenutelným večírkem

9.12.2019

Firemním večírkem - ať už vánočním, novoročním, velikonočním nebo jakýmkoliv jiným - vyjadřujete zaměstnancům vděčnost za jejich práci a oddanost. Přinášíme pár tipů na to, jak uspořádat firemní večírek, na který budou vaši kolegové rádi a dlouho vzpomínat. 

Všechno ruku v ruce 

Tematicky laděné večírky hýbou světem. Aspoň tím firemním tedy ano. Zvolte si téma a slaďte s ním vše. Dress code, proslov, hudbu, jídlo, pití i program. 

Má být ústředním tématem večera film? Dobrý tip, který otevírá širokou škálu možností co do výběru kostýmu. Sestavte komisi, která vybere jeden nebo několik nejlepších nápadů. 

Máte chuť být v tématu konkrétnější? Prosím. Jen myslete na to, že ne každý viděl všechny díly Doktora Who a ne každý si chce kvůli jednomu večírku pořizovat kostým Darth Vadera.  

Že je tématem Divoký západ neznamená, že z reproduktorů musí znít celou dobu harmonika a hřmotný hlas Věry Špinarové. Ale raději se vyvarujte situaci, kdy by na parketu skupina kovbojů a Indiánů křičela, že chtějí žít non-stop.  

Když je večírek retro, tak má být retro všechno. Burgery a hranolky coby hřeb menu budou působit jako pěst na oko. 

 

Zážitky vedou 

Hodnoty společnosti se pomalu a jistě mění. Lidi zajímá prožitek. Místo trofejí pro zaměstnance týdne/měsíce/roku zařaďte na program něco, co si užijí všichni. 

Co takhle čokoládová fontána? Workshop výroby rumových pralinek (samozřejmě i s degustací)? Vystoupení komika nebo karikaturista na místě? Zkrátka něco, nač člověk jen tak sám od sebe nenarazí. 

Samozřejmě, roli zde hraje rozpočet. Ovšem i opravdu originální zážitky lze pořídit vcelku levně. A nezapomínejte na ústřední téma. Indiáni čokoládovou fontánu neměli. 

Inspiraci na program jsme už před čtyřmi lety rozebrali v jiném článku. 

Oslava nového roku s trochou dobré vůle 

Chcete večírek s dalším rozměrem? Velmi oblíbeným a stále oblíbenějším zvykem je charitativní pečení. Vyzvěte kolegy, ať přiloží ruku k dílu. Domácí cukroví a další dobroty můžete prodávat za symbolickou částku prodávat a výtěžek věnovat na dobré účely. Jak na Nový rok, tak po celý rok. Což znamená, že si charitativní pečení můžete kdykoliv během roku zopakovat. 

 

Potřebujete poradit s headhuntingem? Sjednejte si schůzku.

Zanechte kontaktní údaje a návrh termínu setkání. Do 24 hodin vás budeme kontaktovat.

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779