Nábor zaměstnanců do IT, když nemáte finance nazbyt

25.10.2018

Vaše firma není obrovský korporát a nemůžete si dovolit tak velkorysé platy, jaké nabízí vaše konkurence? Jak přesto úspěšně přivést IT pracanty právě k vám?

 

O lidech z IT branže se vykládá ledacos. Často poťouchlé narážky na jejich nekonvenční emoční inteligenci - jen vzpomeňte na oblíbené seriály typu IT Crowd. Na každém šprochu pravdy trochu? IT specialisté mnohdy přistupují k pracovní kariéře trochu jinak díky prestižnosti této pracovní oblasti. Zaměstnavatelé si je hýčkali ještě před nástupem současné nízké nezaměstnanosti v ČR - je jich totiž nedostatek dlouhodobě. Proto se k některým benefitům, kterých dnes požívají i další profese, dostali dříve.

 

Toto jsou obecně přednosti, na které se IT uchazeči při náboru zaměstnanců ptají:

  • Home office - nejde jen o to pracovat v příjemném komfortu domova. Vývojáři pro svou práci potřebují klid na soustředění. A přestože zrovna IT firmy uhnízdí zaměstnance často do sdílených prostorů (open space či velké kanceláře o mnoha hlavách), jde o doslova zabijáka soustředění i kreativity. Zaměstnanci se doma nechtějí flákat - chtějí mít skvělé podmínky pro svůj pracovní výkon. Nebojte se tedy při náboru zaměstnanců do svého IT oddělení nabídnout velkorysý poměr dní v kanceláři a těch pro práci z domu. Je to silný argument na vahách, zda nastoupit k vám nebo ke konkurenci.

 

  • Flexibilní pracovní doba - pro mnohé stejně atraktivní benefit jako home office. Lidé kolem IT mají často přetočené biologické hodiny - žijí rádi v noci. Ráno tedy mají naopak pomalejší rozjezd a ocení, když mohou do kanceláře dorazit až na devátou, desátou. Stanovte si interně dobu, kdy je dobré, aby byli všichni k dispozici “na place”. Třeba mezi desátou dopoledne a jednou odpoledne, jinak nechte lidem volnost, zda chtějí začít ráno v 6 a opustit kancelář brzy odpoledne, nebo naopak dorazit na desátou a zůstat do večerních hodin.

 

  • Kvalitní pracovní zázemí zohledňující zdraví - opět se zamyslete nad specifiky, která s sebou nese práce v IT branži. Lidé tráví hodiny přikovaní ke stolu s počítačem, zadní partie osezené a dřevěné. Nabídněte jim polohovací stoly (ne ty levné na kličku, ale kvalitní s elektrickým pohonem), s nimiž během pracovní doby mohou střídat stání a sezení. Stále více lidí pracujících s počítačem přichází polohovacím stolům na chuť! Jako příjemný bonus jsou tyto stoly prevencí proti chronickým problémům se zády, které končí pracovní neschopností.Poradíme vám, jak na recruitment

Zanechte kontaktní údaje a návrh termínu setkání. Do 24 hodin vás budeme kontaktovat.

Sídlo firmy

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno
IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Zapsaná v OR vedeným Krajským soudem v Brně pod sp. zn. C 43477

 

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779