Headhunting, hledání perel

1.2.2016

Hledání zaměstnanců se stává národním sportem. Není prostě kde brát. Agentury se přetahují o uchazeče a bojují za odměnu dvou platů při obsazení pozice. Většina zakázek se týká pozic běžných až do úrovně středního managementu. Co když potřebujete odborníka nebo vám dokonce vypadl někdo z vyššího managementu? Pravděpodobně budete potřebovat práce headhuntera.

Zkušení, ostřílení a většinou dobře placení manageři jsou zaměstnaní. Chce to kontakty, značné schopnosti, zkušenosti a úsilí na to, abyste je přesvědčili ke změně zaměstnání.

Práce pro headhuntera

Headhunter se často zaměřuje pouze na jedno odvětví. Dlouhodobě si buduje síť kontaktů, o kterou pečuje a rozšiřuje ji o „kvalitní materiál“. Jen tak je schopen, až přijde správný čas, oslovit a přesvědčit ty nejlepší.

S lovci se roztrhl pytel

Headhunting se ukázal jako velmi výnosný obor. Bohužel zvyšujícím se množstvím (často nezkušených) lovců se snížil zájem o kontakt. Top manažeři si potrpí na exkluzivitu. Když jim denně zavolají tři headhunteři s životní nabídkou, která se neodmítá, jsou jen málo otevřeni další komunikaci.

Právě proto je část platby za službu headhuntingu hrazena před udělením zakázky. Chce to velký um a mnoho času, abyste přesvědčili ty nejlepší.

Kolik stojí headhunting

Poplatek za službu executive search neboli headhuntingu je až 35% hrubého ročního příjmu uchazeče. Splatný bývá ve 3 částkách. První třetina před udělením zakázky, druhá při prezentaci vybraných kandidátů a poslední třetina při podpisu smlouvy. V tu chvíli začíná běžet záruční lhůta. V ní je headhunter povinen (za předem dohodnutých podmínek) znovuobnovit výběrové řízení bez nároků na další honorář. Platí se pouze přímé výdaje jako inzerce, cestovné atd.

Neplýtvejte headhuntingem na běžné pozice

Headhunting je efektivní, ale skutečně časově a finančně náročná metoda. Je vhodná pro specifické nebo manažerské pozice, na které nefungují inzeráty, LinkedIn ani jiné běžné metody recruitingu. Při volbě spolupracující agentury nebo samotného lovce buďte obezřetní.

 

Potřebujete pomocnou ruku při náboru? Napište nám.

Zanechte kontaktní údaje a návrh termínu setkání. Do 24 hodin vás budeme kontaktovat.

Hlavní kancelář

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno

IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Brno

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774

Praha

APROFES, s.r.o.
Paříkova 11a
190 00 Praha 9

praha@aprofes.cz
Tel: +420 603 456 779

+420 603 456 779