5 důvodů proč nezavrhovat personální agentury při hledání práce

8.8.2018

“V dnešní době, kdy hledají zaměstnance skoro všude, je naprosto zbytečné se registrovat v personální agentuře. Firma dá stejně přednost těm, kteří přijdou napřímo, protože za ně nemusí platit. “ To je jeden z častých argumentů lidí, kteří hledají zaměstnání. Pozvání do personálních agentur odmítají a ztrácí tak často šanci na získání zajímavé pozice.

 

Podívejte se, proč je výhodné se v personální agentuře zaregistrovat a co tím získáte:

 

1. Mnoho nabídek na jednom místě

“Jasně, to najdu i na jobsu a nemusím nikam chodit….” V praxi je to trochu jinak. Ne vždy může firma vystupovat napřímo. Například, když hledá náhradu za stávajícího zaměstnance a nechce tuto skutečnost prezentovat zatím veřejně. Nebo se jedná o společnost, která nemá vlastní personální oddělení. Službu HR outsourcuje, tudíž jedinou možností, jak se k nabízeným pozicím dostat je právě přes personální agenturu. Někdy firmy z náboru vyčlení specifické pozice, na které nemají kapacitu. Ty pak řeší externí spoluprací.

2. Za mě firma nezaplatí…

Firma, která hledá lidi na specifické pozice, přijímá velký počet zaměstnanců nebo jednoduše nedisponuje personálním oddělením, často jinou možnost nemá. A věřte, že investice do kvalitního a motivovaného člověka se jí časem vyplatí.

3. “Za ručičku”

Personální agentura vám naservíruje informace o pozici i firmě na stříbrném podnosu. Připraví vás na pohovor se zástupci firmy, doporučí, co dělat a čemu se naopak vyhnout. Často díky dlouhodobé spolupráci dokáže kandidátovi říct více o prostředí firmy, její firemní kultuře a možnostech. Personální agentura vyjedná smluvní podmínky, sleduje vaše zapracování i spokojenost po nástupu. V každém případě personální agentura jedná ve váš prospěch. Jejím cílem je přece získat odměnu za úspěšné dosazení kandidáta do firmy. Nikoli za každou cenu, ale ke spokojenosti obou stran.

 

4. Jednání narovinu

U recruitera v personální agentuře se nemusíte bát otevřít otázku financí, bonusů či prezentovat své požadavky bez strachu ze zamítnutí či vzbuzení špatného dojmu. Recruiter s vámi jedná férově. Jeho cílem rozhodně není dosadit do společnosti kandidáta, který po 2 měsících odchází nespokojen.

5. Nevyšlo to?

Personální agentura vám dá zpětnou vazbu, proč jste nebyl/a tím vhodným kandidátem. Dá vám doporučení pro příště. Výhodou je, že jste v databázi a nabídka, vyhovující vašemu profilu, může přijít hned další den.

 

Hledat práci přes agenturu zvyšuje vaši šanci, že získáte svou práci snů. Tak neváhejte, registrujte se nebo jen zkoukněte nabízené pozice na našich stránkách.

 

 


Štítky: Hledám práci

Hlavní kancelář

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno

IČ: 26887444
DIČ: CZ26887444

Brno

APROFES, s.r.o.
Kounicova 284/39
602 00 Brno

brno@aprofes.cz
Tel: +420 736 642 774
Tel: +420 603 456 779

Praha

APROFES, s.r.o.
Paříkova 11a
190 00 Praha 9

praha@aprofes.cz
Tel: +420 606 089 306

+420 603 456 779